PEMA pomáhá při výpadku zakázek

Tuzemský poskytovatel pronájmu nákladních vozidel PEMA dopravcům nabízí možnost úpravy doby pronájmu, a to podle potřeb odpovídajících jejich byznysu. „V případě přerušení toku jejich zakázek, ať z důvodu odběratelsko-dodavatelských, či výpadku řidiče, nabízíme možnost přerušení nájmu a s tím související vyrovnání jejich cash flow. Jednoduše – pokud nejezdím, neplatím,“ vysvětluje obchodní ředitel PEMA Praha Jan Hák.

PEMA uvedenou nabídkou reaguje na narůstající tlak, který vyvíjí situace na trhu autodopravy. Dlouhé splatnosti faktur, krátkodobé smlouvy a nedostatek řidičů tlačí na větší flexibilitu, kterou pronájem dopravní techniky nabízí.

„Díky našemu silnému zázemí dokážeme naše zákazníky, tedy dopravce využívající pronájem našich nákladních vozidel, podpořit v situaci, kdy se jejich zakázky ze strany jejich klientů na nějaký čas zastaví,“ doplnil Jan Hák.

V praxi to znamená, že klient společnosti PEMA, který má uzavřenou nájemní smlouvu na 12 měsíců, může dvakrát za rok nahlásit přerušení nájmu v celkové délce jednoho měsíce. Při uzavření smlouvy na tři roky je možné přerušení nájmu až na tři měsíce. O každý měsíc přerušení je pak prodloužena celková doba pronájmu. Během přerušení nájmu se zákazníkovi neúčtuje pronájem vozidla, pouze vedlejší náklady.

„Pokud tedy dopravce čelí výpadku v objednávkách a tím logicky i platbách klientů, naše variabilní doba pronájmu situaci pomáhá řešit a v daný moment vyrovnává cash flow zákazníka,“ říká Jan Hák.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: