Paříž 2016: Nissan Micra páté generace zcela změnil styl. Prodávat se začne na jaře

  • Paříž se stala dějištěm premiéry páté generace Nissanu Micra 

  • Novinka dostala zcela jiný design 

  • Pro začátek bude k dispozici benzinový tříválec 0,9 l a naftový čtyřválec 1,5 l

  • Prodej v Evropě odstartuje v březnu 2017

Nissan představil na autosalonu v Paříži pátou generaci hatchbacku Micra. Ten dostal zcela nový design, nabídne větší vnější rozměry a mnoho různých bezpečnostních asistentů. Pokud se vám nová Micra líbí, budete si muset počkat až do března příštího roku, na kdy je naplánován start prodeje na evropských trzích.

Ve srovnání s předchůdcem je nová Micra delší, nižší a širší, což by mělo být výhodou pro cestující. Podle Nissanu se pátá generace tohoto hatchacku zařadí s nabídkou vnitřního prostoru na samotný vrchol kategorie. Myslelo se ovšem také na individualizaci. Zákazníci dostanou na výběr deset barev karoserie včetně výrazné Energy Orange a díky dalším možnostem (pro interiér i exteriér) nabídne nová Micra celkem 125 různých variant.

Micra Gen5 Dynamic
Designově se páté vydání Nissanu Micra hodně změnilo a jiné jsou i základní proporce. Micra je delší a širší
Micra Gen5 Dynamic
Na úvod bude k dispozici jeden benzinový a jeden naftový motor. Micra nabídne rovněž řadu asistenčních systémů

Pro začátek bude Nissan nabízet novou Micru v kombinaci s přeplňovaným benzinovým tříválcem o objemu 0,9 litru a naftovou patnáctistovkou. Obě tyto jednotky disponují výkonem 66 kW (90 k). Později se v nabídce objeví ještě základní litrový benzinový motor nabízející výkon 54 kW (73 k).

Zajímavý je u Nissanu seznam asistenčních technologií. Nová Micra umí číst dopravní značky, má asistent pro jízdu v pruzích, nechybí přednárazový asistent schopný rozpoznat chodce, k dispozici bude taktéž sada kamer, automatické přepínání dálkových světel nebo hlídání mrtvých úhlů. Z větších modelů značky se do Micry stěhují i systémy Active Ride Control (omezování podélných pohybů karoserie za pomoci brzd) a Active Trace Control (přibrzďování kol v zatáčkách).

Nová Micra se bude vyrábět v závodu Renault nedaleko Paříže.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: