Ostrý Hyundai i30 Fastback N vstupuje na český trh

Hyundai Motor Czech odstartoval prodej druhého vysokovýkonného modelu divize N. Zcela nový i30 Fastback N, který se vyrábí v Nošovicích u Frýdku-Místku, kombinuje sofistikovaný a elegantní design s dnes už pověstnou radostí z jízdy N a zároveň prostorný interiér. Zkrátka sportovní charakter podtržený praktičností. Hyundai i30 Fastback N navazuje na úspěchy svého předchůdce i30 N, který se stal sportovním vozem roku 2018. Společně s novým modelem je pro i30 Fastback nyní k dispozici také ušlechtilý design a sportovní nastavení „N Line“.

Hyundai i30 N, první vysokovýkonný vůz divize N zaznamenal nejen v Čechách, ale po celé Evropě grandiózní úspěch, o čemž svědčí celá řada ocenění, kde je nyní nejaktuálnější „Sportovní vůz roku“ podle čtenářů časopisu Auto Bild. Kvůli enormní poptávce musel být výrobní plán v Nošovicích za první pololetí 2018 dokonce ztrojnásoben. „Úspěch modelu i30 N je pro nás důkazem, že zde existuje silná poptávka po kvalitních sportovních vozech za příznivou cenu. S příchodem modelu i30 Fastback N budou mít nyní zákazníci u nás na výběr další atraktivní karosářskou variantu, která nabídne ještě lepší aerodynamiku, větší prostor a jedinečné potěšení z jízdy. Zákazníky jistě potěší, že se nejedná o ryze sportovní vůz, ale také o praktické auto, vhodné pro každodenní užití. “uvedl Jan Pohorský, specialista komunikace Hyundai Motor Czech.

Zcela nový i30 Fastback N je prvním opravdu ostrým pětidveřovým kupé v segmentu C. Stejně jako verze i30 N liftback je vybaven prověřeným zážehovým motorem o objemu 2,0l, který nabídne výkon 250 koní ve standardní verzi a 275 koní ve verzi Performance. Vůz kombinuje sofistikovaný a elegantní design modelu i30 Fastback s výkony a radostí ze strhující jízdy pětidveřového modelu i30 N. Nový model je vybaven jedinečnými sportovními stylistickými prvky, jako je dobře známý přední nárazník z pětidveřového i30 N, leskle černý zadní spoiler, jedinečný zadní nárazník včetně trojúhelníkového zadního mlhového světlometu, kola z lehké slitiny a boční prahy N. Oba modely i30 N i i30 N Fastback jsou vyráběny v Nošovicích u Frýdku-Místku.

Hyundai vychází vstříc i zákazníkům, kteří přímo nepožadují plnokrevný sporťák, ale rádi by svůj vůz vybavili atraktivními sportovními prvky. To umožňuje nový stupeň výbavy s názvem „N Line“. Zákazníci si mohou nyní vybavit model Hyundai i30 Fastback dynamickými stylistickými prvky a technickými úpravami, které optimalizují jízdní vlastnosti. Stupeň výbavy „N Line“ zahrnuje mimo jiné prvky vnějšího a vnitřního designu, převzaté z řady vysokovýkonných modelů Hyundai N. Sportovní vzhled završuje vyvážené nastavení podvozku a odpružení, které umožňuje ještě sportovnější zážitky z jízdy.

Cena vozu Hyundai i30 Fastback N startuje na 779 990,- Kč.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

12 KOMENTÁŘE

  1. Pro nadšence rychlých a pěkných aut to je dobrá volba, vzhledem ke stupni výbavy, kterou člověk dostane u n Performance je necelých 800tis parádní cenovka!

  2. Ano výbava je při srovnání konkurence lepší. Je dobře že na trh vstoupil nový rival, alespoň můžou jít někteří s cenou dolů, pokud se chytnou za hlavu.

  3. Za ty peníze hodně muziky. Je fajn, že se takto zajímavé auto dostalo i na náš trh, rozhodně zauvažuji nad koupí 🙂

  4. Zajímavě řešená střecha s klenutým tvarem, dravě vypadající maska a pěkné jízdní vlastnosti. Cena taky neurazí. Určitě korejci ukázali, že umí udělat i dostupné sportovní auta.

  5. Je to krasavec a cenovka není vůbec špatná. Že by nastal čas na obměnu vozu? Opravdu krasný kousek 🙂

  6. Tohle auto se povedlo jak vzhledem tak jízdníma vlastnostma. Měl jsem tu možnost to řídit a byl jsem uchvácenej sedělo to na silnici fakt hodně dobře výbava byla dostačující a hlavně jsem se zamiloval do toho jak to auto vypadá.

  7. Jakože vypadá hodně slibně a výbavově na tom není vůbec špatně. A co se týče cenovky za takovou muziku je dost slušná

  8. Pěkný a agresivní a co se týče cenovky není na tom vůbec zle kord když se člověk poodívá v jaký výbavě je. Pěkné auto

  9. Další krásný auto co můžeme potkávat na našich cestách 🙂 Je povedený a mě osobně se dost líbí vzhledoově agresivní a super zvolená motorizace

PŘIDAT KOMENTÁŘ: