Opel začíná odhalovat novou Insignii Grand Sport. V hledáčku má Škodu Superb

  • Opel Insignia mezigeneračně zhubne o 175 kg

  • Na zadních sedadlech má být stejně místa na nohy jako v Superbu

  • Opel chystá i kombi a verzi s pohonem všech kol

  • Premiéru zažije nová Insignia na autosalonu v Ženevě v březnu 2017

Opel chystá velkou modelovou ofenzívu. Jak naznačila upoutávka na nové větší SUV Crossland X, německá automobilka (která se po letech konečně dostala do černých čísel) aktuálně pracuje na sedmi nových modelech v různých kategoriích. Jedním z nich je i nová generace vozu střední třídy Opel Insignia.

Opel Insignia Grand Sport (1)
Nová Insignia Grand Sport bude nižší, o trochu delší a širší. A především o 175 kg lehčí. Nabídne více místa na zadních sedadlech
Opel Monza Concept
Design má vycházet z konceptu Opel Monza. Přesto se má jednat spíše o evoluci současného stylu, který značka používá

Novou Insignii, která ponese jméno Grand Sport, uvidíme na autosalonu v Ženevě v březnu příštího roku. Už nyní ale Opel poodhaluje její tajemství. Zveřejnil totiž fotky maskovaných prototypů z testování. V případě Opelu je to už tradice.

Co zatím o nové Insignii víme? Stojí na úplně nové platformě. Ta spolu s použitím lehčích materiálů stojí za masivním snížením hmotnosti o 175 kg. Současná Insignia je tak trochu tlouštík. Vysoká hmotnost značně omezovala její dynamické parametry. A také zhoršovala spotřebu, ne jen tu tabulkovou.

Doporučujeme: Galerie 26 západních ojetin, které zaplavily náš trh těsně po revoluci

Zatímco délka vozu naroste jen o 55 mm, rozvor bude výrazně delší díky kratším převisům. Střecha je nižší o 30 mm a Insignia Grand Sport bude o 10 mm širší. Délku rozvoru zatím Opel nezveřejnil. Dřívější zákulisní informace ale odhalily, že Opel porovnává novou Insignii přímo se Škodou Superb, pro kterou je velký podélný prostor na zadních sedadlech charakteristický.

Design nové Insignie bude vycházet z konceptu Opel Monza. Jak můžete na fotkách vidět, model Grand Sport je pětidveřový liftback ve stylu BMW řady 3 GT nebo právě Škody Superb. Zatímco klasický čtyřdveřový sedan zůstává záhadou, s karoserií kombi se počítá určitě.

O motorech ještě Opel mluvit nechce. Insignia patrně dostane upravené jednotky používané v současných modelech. Chystá se i verze s pohonem všech kol a rychlý model Insignia OPC. Ten dostane prakticky stejný pohon všech kol, jaký má Ford Focus RS.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: