Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká

  • Country Tourer a Exclusive jsou další dvě verze rozšiřující nabídku nového Opel Insignia 

  • Na německém trhu už lze obě novinky objednat 

  • Čeští zákazníci se dočkají zhruba za měsíc 

Jednou ze světových premiér frankfurtského autosalonu bude na stánku automobilky Opel nová Insignia v provedení Country Tourer. Půjde ovšem pouze o formalitu, protože automobilka už tuto novinku světu ukázala a teď navíc přišla zpráva o tom, že začíná přijímat objednávky. Navíc si můžete objednat už také luxusní provedení Exclusive. Háček je pouze v tom, že se tato informace týká německého trhu. Čeští zájemci si musí ještě chvíli počkat.

Doporučujeme: Nový Opel Insignia se ukázal také jako Country Tourer. Premiéra proběhne až ve Frankfurtu

Insignia Country Tourer se představila začátkem dubna. Hlavní změnou oproti standardní verzi je oplastování kolem karoserie a podvozek zvýšený o 25 mm. Na úvod bude vůz k dispozici se vznětovým dvoulitrem o výkonu 125 kW (170 k), který lze na přání vybavit také pohonem všech kol. Silnější vznětový agregát dorazí později. Na téma zážehových motorů zmiňuje tisková zpráva pouze vrcholný přeplňovaný dvoulitr disponující maximem 191 kW (260 k). Německá cena Country Toureru začíná částkou 34 885 eur.

Druhou novinkou je provedení Exclusive. Jedná se o obdobu například programu BMW Individual. Kromě nabídky barev karoserie rozšířené o dalších 15 odstínů si můžete nechat namíchat libovolný odstín. Součástí této verze je i větší výběr disků kol, leskle černá lišta v masce chladiče a rozšířená nabídka čalounění v interiéru. Provedení Exclusive lze kombinovat se základním liftbackem, kombi i Country Tourerem. Poslední jmenovaná verze doplněná o tuto luxusní výbavu stojí minimálně 35 885 eur.

Doporučujeme: Nový Opel Insignia vstoupil na český trh. Zatopit chce Škodě Superb i BMW

Zatímco na domácím německém trhu už mohou zájemci vesele objednávat, čeští zákazníci si ještě chvíli počkají. Aktuálně se pro Insignii Country Tourer i verzi Exclusive schvalují ceníky. Na českém trhu by mělo být možné objednat tyto novinky zhruba za měsíc. Mimochodem, ta modrá Insignia Exclusive je podle našeho názoru na pohled velmi povedená.

Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 8 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: