O elektrické Porsche Taycan je větší zájem než o Volkswagen ID.3. Automobilka eviduje už 30 tisíc zájemců

  • Porsche už eviduje 30 tisíc objednávek na elektrický model Taycan 

  • První zájemci musí zaplatit zálohu ve výši 64 tisíc korun

  • Oficiálně se Porsche Taycan představí čtvrtého září

Také Porsche se chystá naplno vstoupit do éry elektromobility. Svůj první elektromobil představí čtvrtého září. A už teď je jasné, že je o nový model Taycan zájem. Porsche totiž eviduje více zájemců, než kolik se jich dosud přihlásilo o „lidový“ a fakticky podstatně levnější Volkswagen ID.3.

S informací přišel německý Handelsblatt, kterému ji sdělili Albrecht Reimold a Andreas Haffner. První jmenovaný je šéf výroby a druhý má na starost personalistiku. Konkrétně automobilka Porsche eviduje 30 tisíc zájemců, kteří již za Taycan zaplatili rezervační poplatek ve výši 2500 eur, tedy v přepočtu zhruba 64 tisíc korun.

Číslo je to zajímavé zejména kvůli tomu, že elektrický Volkswagen ID.3, který bude výrazně levnější, se sice také těší ještě před svým oficiálním odhalením zajímavé přízni ze strany zákazníků, ale ne tak velké. První elektromobil nové éry značky VW si do poloviny července objednalo zhruba 22 tisíc lidí.

Porsche Taycan se předvádí téměř bez maskování. Podívejte se, jak nový elektrický expres vypadá

V souvislosti s modelem Taycan uvádí Handelsblatt ještě jednu zajímavost. Zatímco se v souvislosti s nástupem elektromobilů všeobecně mluví o snižování počtu pracovních míst, Porsche naopak kvůli své elektrické novince 1500 lidí přijme. Přesně řečeno 1100 nových zaměstnanců už přijato bylo, zbytek bude následovat do října.

Porsche Taycan se světu oficiálně představí 4. září. Pokud jde o design, není příliš co skrývat, protože automobilka už sama nový Taycan ukázala v podstatě bez maskování. Neoficiální zprávy hovoří o tom, že by vrcholné provedení mělo stát přes pět milionů korun.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: