Nový Tank má motor z Dodge Demon o výkonu 1000 koní, ale koupit si ho můžete také s dieselem

  • Společnost Rezvani představila nové provedení modelu Tank 

  • Novinka oproti minulosti posílila na více než 1000 koní, dostupná je ale také s dvoulitrovým čtyřválcem nebo s dieselem 

  • Hlavní změnou je fakt, že starší Tank byl založen na předchozí generaci Jeepu Wrangler. Novinka vychází z Wrangleru aktuální generace JL

  • Za vrcholnou variantu Tank X zaplatíte nejméně osm milionů 

Americká společnost Rezvani představila novou verzi modelu Tank. Ta se od svého předchůdce na pohled zas až tak moc neliší, technika je ale kompletně jiná. Zatímco původní Tank byl totiž založen na Jeepu Wrangler generace JK, tento nový vychází z aktuální generace Wrangleru označené jako JL. A kromě toho také může mít podstatně výkonnější pohonnou jednotku.

Nové provedení modelu Rezvani Tank totiž nabízí ve své vrcholné variantě kompresorem přeplňovaný osmiválec o objemu 6,2 litru pocházející z Dodge Challenger SRT Demon. Motor byl dále upraven, takže teď disponuje výkonem více než 735 kW (1000 k). Pokud nejde přímo o nejvýkonnější SUV na světě, pak je to jistě jedno z nejvýkonnějších. I když o pojmu SUV by se dalo spekulovat, protože navzdory luxusnímu interiéru je to přece jen pořád terénní automobil mimochodem vybavený tlumiči FOX. Zákazníci si navíc mohou připlatit za podvozek do drsnějšího terénu, případně za podvozek určený do extrémního terénu. K dispozici jsou rovněž větší brzdy, elektricky výsuvné nášlapy, masivnější zadní náprava Dana, čalounění interiéru kůží Nappa a tak dále. Samozřejmostí je i ochrana proti střelným zbraním a výbušninám nebo pneumatiky, které se vypořádají s průstřelem.

Videodojmy: Jeep Wrangler 2.2 CRD Rubicon

Vrcholný osmiválec se týká provedení Tank X, v nabídce pro „lidový“ Tank najdeme i dostupnější motory. Zájemci mohou sáhnout po slabším atmosférickém osmiválci o objemu 6,4 litru, který má výkon „jen“ 373 kW (507 k), nebo dokonce po dvoulitrovém přeplňovaném čtyřválci známém právě z Jeepu Wrangler (213 kW/290 k). Pokud byste chtěli ušetřit za palivo, Rezvani vám svůj nový Tank prodá jako vůz osazený dieselovým šestiválcem opět o výkonu 213 kW (290 k).

Základní provedení s cenou od zhruba 3,5 milionu korun je ale osazeno zážehovým šestiválcem 3.6 Pentastar opět naladěným na 213 kW (290 k). Za stejnou cenu dostanete i benzinový čtyřválec, za diesel se připlácí tři tisíce dolarů (70 tisíc korun) a za slabší osmiválec už bude potřeba přidat v přepočtu 800 tisíc korun. Vrcholný Tank X s motorem z Dodge Demon vyjde na zhruba osm milionů korun.

Rezvani prezentuje svou novinku jako nejodolnější SUV na světě, čemuž se dá bez problémů věřit. Oficiálně se vůz světu představí tento pátek na Monterey Car Week.

Nový Tank má motor z Dodge Demon o výkonu 1000 koní, ale koupit si ho můžete také s dieselem
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: