Nový Opel Corsa přijde v roce 2019. Dostane techniku od Peugeotu a Citroënu

  • Nový Opel Corsa přejde na platformu koncernu PSA

  • Původně měla mít Corsa ještě techniku od General Motors

  • Nová generace Corsy je v plánu na rok 2019

  • Opel použije vlastní zážehové motory, diesely zřejmě obstará PSA

Sdílení techniky v rámci nově budovaného koncernu Peugeot-Citroën-Opel se nevyhne ani Opelu Corsa. Tento čtvrtý nejprodávanější hatchback segmentu B v Evropě se dočká nové generace v roce 2019. Už teď ale víme, že nový model německé značky bude stát na technice od Peugeotu a Citroënu. Alespoň to tedy píší Automotive News.

To ovšem může protáhnout vývoj, protože původně Opel počítal opět s využitím základních konstrukčních prvků, tedy platformy a motorů, od amerického koncernu General Motors. Po prodeji Opelu francouzskému koncernu PSA se ale karta obrací a nové modely využijí platformy vzniklé ze vzájemné spolupráce Opelu a francouzských automobilek. Ta už se rozběhla před několika lety, nejedná se o nic nového.

Doporučujeme: Galerie 26 západních ojetin, které zaplavily náš trh těsně po revoluci

Opel tak doufá, že se mu ve výsledku podaří uspořit náklady za vývoj. Lze tedy s celkem velkou jistotou předpokládat, že příští Opel Corsa použije platformu shodnou například s Peugeotem 208 či Citroënem C3. Prozatím není jisté, zda dojde také na sdílení motorů a převodovek. U platformy ale podobnost končí, Opel si design karoserie a interiéru navrhne sám.

Opel si také sám nastaví podvozek a pohonné jednotky. Například litrový tříválec vzniklý ještě pod hlavičkou GM si určitě cestu do příští Corsy najde. Opel použije také vlastní převodovky. Ohledně dieselů se toho ještě moc neví, ale koncern PSA má poměrně bohaté zkušenosti s maloobjemovými vznětovými motory. Zde je rozhodně potenciál pro sdílení. Výroba nové generace Corsy bude opět probíhat ve španělské továrně Opelu v Zaragoze.

Nový Opel Corsa přijde v roce 2019. Dostane techniku od Peugeotu a Citroënu
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (93.33%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: