Nový Mercedes-Benz Actros – Truck of the Year 2020

Mezinárodní porota, složená z odborných novinářů z 24 evropských zemí, zvolila Mercedes-Benz Actros již po páté jako pro nejlepší kamion roku. Poprvé se tak stalo v roce 1997 s první generací Actrosu a každá z následujících tento titul získala. S devíti tituly je nyní Mercedes-Benz historicky nejúspěšnější značkou v hodnocení technického rozvoj, což je základní kritérium při výběru mezinárodní poroty Truck of the Year.

Podle pravidel je tento titul udělován každoročně nákladnímu vozu, který nejvíce přispěl k inovacím v silniční dopravě pokud jde o ekonomiku, emise, bezpečnost, jízdní vlastnosti a pohodlí. Vrcholný model společnosti Mercedes-Benz Trucks se vyznačuje především svými vnitřními hodnotami – velká část inovací byla vyvinuta s cílem přinést řidičům, zákazníkům a společnostem významný technologický pokrok.

Nový Actros s inovacemi jako jsou multimediální kokpit, MirrorCam místo vnějších zrcátek, poloautomatická jízda se systémem Active Drive Assist nebo dalšími rozvinutými bezpečnostní systémy, jako jsou aktivní brzdový asistent Active Drive Assist v páté generaci a vylepšený asistent odbočování, stanoví nová měřítka v oblastech jako jsou bezpečnost, efektivita a pohodlí. Porotci dále ocenili pokročilé funkce prediktivního tempomatu Predictive Powertrain Control (PPC) na náročných dlouhých trasách a všestranný multimediální kokpit, který nahradil konvenční palubní přístroje v novém Actrosu.

Předseda mezinárodní poroty Gianenrico Griffini shrnul hlas poroty: „Se zavedením nového Actrosu dal Mercedes-Benz na silnici nejmodernější vůz, jenž připravuje cestu pro automatizované řízení budoucnosti.“

Ocenění převzal vedoucí vývoje Mercedes-Benz Trucks Uwe Baake během tiskových dnů Mezinárodního veletrhu užitkových vozidel pro řešení silniční a městské dopravy (Solutrans) v Lyonu. Při této slavnostní příležitosti řekl: „Jsme velmi šťastní a hrdí, že porota Truck of the Year ocenila naše úsilí posledních let a měsíců touto cenou. Děkuji jí jménem společnosti a celého týmu. Podnítí nás to k tomu, abychom ze sebe i nadále vydávali to nejlepší a abychom plnili nejvyšší standardy ve vývoji nákladních vozidel, zejména pokud jde o témata budoucnosti, jako jsou elektromobilita, automatizované řízení a digitalizace v autoprůmyslu.“

Nový Mercedes-Benz Actros – Truck of the Year 2020
Ohodnoťte tento článek!
3.4 (67.5%) 40 hlas/ů
Sdílejte

1 komentář

  1. Naprosto nevhodný článek. Země kde každý nesnáší kamiony každý je chytřejší jak se stín ma jezdit.obzvláště řidiči sk..B.země kde za vše na silnicích může kamion a vy tady budete psát nějaký fakta.Dokud kamion neleží pres tři pruhy je nezajímavé pro novinky.novu a impuls.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: