Nový Ford Fiesta ST-Line Red Edition a Black Edition přijíždí v kontrastních barevných kombinacích

  • Nový Ford Fiesta ST-Line v edicích Red a Black se vyznačuje matně černými pruhy, kontrastním lakováním zpětných zrcátek i kol a rozměrným spojlerem

  • Nové edice vycházejí ze sportovně stylizované Fiesty ST-Line. Kontrastní barevné schéma se objevuje i uvnitř

  • Motor 1.0 EcoBoost o výkonu 103 kW (140 k) a sportovní podvozek představují záruku řidičsky atraktivního jízdního projevu. V nabídce výbavy nechybí konektivita SYNC nebo asistent pro jízdu v pruzích

Ford rozšířil nabídku variant nové Fiesty o dva nové modely, které se vyznačují kontrastním barevným provedením: Fiesta ST-Line Red Edition a Black Edition.

Nové edice vycházejí ze sportovně stylizované Fiesty ST-Line, která je oblíbeným provedením u svých zákazníků. Vedle barevné kombinace zdůrazňují sportovní vzhled vozu také specifické detaily na exteriéru i v interiéru. Design Fiesty ST-Line je inspirovaný sportovními modely Ford Performance.

Fiesta ST-Line Red Edition a Black Edition se vyrábějí ve třídveřovém i pětidveřovém provedení. Záruku řidičsky atraktivního jízdního projevu představuje motor 1.0 EcoBoost o výkonu 103 kW (140 k) a sportovní podvozek.

Produktovou řadu ST-Line představil Ford již v roce 2016. Je určena zákazníkům, které oslovuje sportovní image modelů Ford Performance, ale nevyžadují v plné míře jejich dynamické a jízdní vlastnosti.

Dvě lákavé možnosti

Nová Fiesta ST-Line Red Edition zaujme karoserií lakovanou červeným odstínem Race. Od spodního okraje předního nárazníku přes kapotu až na střechu se táhnou matné černé pruhy s leskle černými lemy. Fiesta ST-Line Black Edition je lakovaná černým odstínem Panther a její pruhy jsou rovněž černé a matné, odlišuje se však červeným lemováním.

Oba modely disponují rozměrným spojlerem v barvě karoserie a 17palcovými koly z lehké slitiny v černo-červeném barevném provedení. Černé kryty vnějších zpětných zrcátek zdobí horizontální červený proužek.

Na kontrastní barevnou kombinaci exteriéru navazuje rovněž interiér. Na sportovních sedadlech s částečně koženým čalouněním, dveřních madlech i na palubní desce se objevují červené detaily, podtržené červenými švy na sportovním volantu, manžetě řadicí páky, rukojeti i manžetě ruční brzdy, vkládaných kobercích a dveřních výplních.

Zákazníci si mohou objednat Fiestu ST-Line Red Edition a Black Edition s komunikačním systémem SYNC 3. Ten umožňuje ovládat audiosystém, navigaci a připojený chytrý telefon prostřednictvím 8“ dotykové obrazovky nebo hlasových příkazů. Je kompatibilní s Apple CarPlay i Android Auto™.

SYNC 3 podporuje formáty zvukových souborů s vysokým datovým tokem. Na přání dodávaný audiosystém B&O o výkonu 675 wattů nabízí vynikající zážitek z poslechu hudby díky deseti reproduktorům. Patří mezi ně mimo jiné basový reproduktor, umístěný v zavazadlovém prostoru, a centrální reproduktor středních rozsahů v horní části palubní desky.

Sériová komfortní, funkční a bezpečnostní výbava obsahuje halogenové projektorové světlomety, LED denní svícení, LED koncové svítilny, přední mlhové světlomety se statickými odbočovacími světly, asistent pro jízdu v pruzích, omezovač rychlosti a asistent pro rozjezdy ve svahu.

V rámci výbavy na přání lze dále pořídit předkolizní asistent s detekcí chodců, rozpoznávání dopravních značek, adaptivní tempomat nebo systém hlídání mrtvých úhlů.

Oceňovaný motor Ford 1.0 EcoBoost, zde o nejvyšším výkonu 103 kW (140 k), v kombinaci se šestistupňovou manuální převodovkou s nízkým třením má spotřebu paliva od 4,9 l/100 km a emise CO2 od 112 g/km.

Novou Fiestu ST-Line Red Edition a Black Edition lze v České republice objednávat již nyní a to za cenu od 454 990 Kč včetně záruky na 5 let.

Ford nabízí individualizační program včetně kontrastní střechy a zrcátek pro celou modelovou řadu Fiesta, do níž patří stylová Fiesta Titanium, luxusní Fiesta Vignale, crossover Fiesta Active i sportovní Fiesta ST, vyvinutá v režii Ford Performance.

Nový Ford Fiesta ST-Line Red Edition a Black Edition přijíždí v kontrastních barevných kombinacích
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (66.67%) 3 hlas/ů
Sdílejte

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: