Nové Porsche 911 – výkonnější, rychlejší, digitální

Porsche představuje v Los Angeles osmou generaci legendární modelové řady 911. Nová „devětsetjedenáctka“ oslavila světovou premiéru v předvečer autosalonu v Los Angeles. Již nyní je zřejmé, že i v budoucnosti bude měřítkem exkluzivní sportovnosti. Nové Porsche 911 má nadčasový a zároveň moderní design s nezaměnitelnou DNA značky Porsche. Jeho vzhled je mnohem svalnatější, zatímco zcela novému interiéru dominuje 10,9“ dotykový displej. Díky inteligentním ovládacím prvkům, podvozkovým systémům a inovativním asistenčním systémům se suverénní, nekompromisní dynamika klasického sportovního vozu s motorem vzadu snoubí s požadavky digitálního světa.

Nová generace přeplňovaných šestiválcových motorů „boxer“ byla zdokonalena a s 331 kW (450 k) ve verzích S je ještě výkonnější než dosud. Vylepšeným vstřikovacím procesem a nově umístěným turbodmychadlem včetně chladiče stlačovaného vzduchu se zvýšila účinnost celého poháněcího ústrojí. Hnací síla je přenášena nově vyvinutou osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Mezi další výjimečné prvky patří jízdní režim Porsche Wet Mode pro ještě bezpečnější jízdní vlastnosti na mokré vozovce, asistent nočního vidění s termovizní infračervenou kamerou a rozsáhlá konektivita, která využívá kolektivní inteligenci. Nabídku završují tři exkluzivní digitální služby: aplikace „Porsche Road Trip“ pro nevšední cestování, osobní asistent „Porsche 360+“ a webový kalkulátor emisí „Porsche Impact“ pro neutralizaci individuálních emisí CO2.

Modely Carrera S vstoupí na trh s 450 k
Přeplňovaný šestiválcový motor „boxer“ poskytuje nyní v modelech 911 Carrera S* a 911 Carrera 4S* nejvyššího výkonu 331 kW (450 k). To představuje zvýšení o 22 kW (30 k) v porovnání s předchůdcem. Obě verze modelu 911 zůstávají při zrychlení z nuly na 100 km/h pod hranicí čtyř sekund: kupé s pohonem zadních kol zvládne sprint za 3,7 sekundy, 911 Carrera 4S s pohonem všech kol za 3,6 sekundy. Oba modely jsou tak o 0,4 sekundy rychlejší než příslušné verze předchůdce. S paketem Sport Chrono se náskok zvýší o další 0,2 sekundy. Nejvyšší rychlosti činí nyní 308 km/h (911 Carrera S), resp. 306 km/h u varianty s pohonem všech kol. Po přepočtu na kombinovaný cyklus EU činí spotřeba paliva modelu 911 Carrera S 8,9 l/100 km, u modelu 911 Carrera 4S to je 9,0 l/100 km.

Čistý designérský styl, nezaměnitelná identita
Nově navržený vnější design umocňuje skokovou změnu ve výkonech modelové řady 911 s interním označením 992. Nad velkými koly s průměrem 20 palců vpředu a 21 palců vzadu se klenou výrazně širší podběhy. Nyní jednotně široká záď u všech verzí zdůrazňuje štíhlou prostřední část. Vpředu vzrostla šířka karoserie o 45 milimetrů. Zapuštění elektricky výsuvných klik dveří do okolních ploch zvýrazňuje ladnost bočních linií se štíhle tvarovaným pasem. Přední kapota mezi novými světlomety LED s výrazným prolisem je inspirována designem prvních generací modelové řady 911. Zádi dominuje u všech verzí výrazně širší, variabilně výsuvný zadní spoiler a na okolní plochy navazující, ušlechtilý světelný pás. S výjimkou předního a zadního nárazníku jsou nyní veškeré vnější panely karoserie vyrobeny z hliníku.

Zcela novému interiéru dominují čisté a rovné linie přístrojové desky, do níž jsou zapuštěny přístroje. Předlohou tohoto řešení byly „devětsetjedenáctky“ ze 70. let. Kromě otáčkoměru s centrálním umístěním, jak je pro Porsche obvyklé, informují řidiče dva tenké displeje bez rámečku. Nyní 10,9“ centrální displej systému Porsche Communication Management (PCM) se díky novému uspořádání ovládá rychle a bezpečně. Pod ním se nalézá kompaktní ovládací panel s pěti tlačítky pro přímý přístup k důležitým funkcím vozidla. V oblasti digitalizace činí 911 další krok do budoucnosti trvalou konektivitou a novými funkcemi a službami. PCM mimo jiné zahrnuje sériově dodávaný navigační systém s připojením k internetu a využíváním kolektivní inteligence a Porsche Connect Plus.

Nové asistenční systémy zvyšují bezpečnost a komfort
Společnost Porsche vyvinula jako světovou novinku režim Wet Mode, dodávaný sériově. Tato funkce rozpoznává vodu na silnici, přizpůsobí těmto podmínkám činnost regulačních systémů a upozorní řidiče. Řidič pak může aktivovat tlačítkem nebo voličem jízdních režimů na volantu (paket Sport Chrono) nastavení pro maximální bezpečnost. Rovněž sériově dodávaný výstražný a brzdný asistent rozpoznává kamerou nebezpečí kolize s pohybujícími se objekty a v případě potřeby zahájí nouzové brzdění. Poprvé je pro model 911 na přání nabízen asistent nočního vidění s termovizní infračervenou kamerou. Mezi další prvky výbavy na přání patří mimo jiné adaptivní tempomat s automatickým udržováním bezpečné vzdálenosti od vpředu jedoucího vozidla a funkcí Stop and Go, jakož i preventivní systém ochrany cestujících a nová funkce autonomního nouzového brzdění.

Porsche 911 Carrera S stojí v Německu od 120 125 EUR, 911 Carrera 4S od 127 979 EUR včetně DPH a specifické výbavy. Nové modely lze již objednávat.

Nové Porsche 911 – výkonnější, rychlejší, digitální
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.33%) 3 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: