Nové BMW řady 3 Touring – press kit

Nové BMW řady 3 Touring se vyznačuje dynamickým designem, výrazně větší radostí z jízdy a optimalizovanou funkčností s inovativními detaily. Nejnovější generace sportovního pětidveřového modelu s velkorysou úrovní vnitřního prostoru a interiérem, který lze využívat variabilněji než kdy jindy, disponuje základními atributy modelové řady BMW řady 3. Elegantní a progresivní charakter nového BMW řady 3 Touring doplňuje značně propracované prémiové prostředí uvnitř vozu a nejnovější inovace v oblasti ovládání a konektivity.

Před 32 roky BMW řady 3 Touring vytvořilo zcela novou kategorii osobního automobilu. Nyní, ve své šesté generaci, stanovuje měřítka v oblasti sportovních schopností a špičkové praktičnosti v segmentu prémiových automobilů střední třídy. Doposud bylo vyrobeno 1,7 milionu kusů BMW řady 3 Touring, přičemž jen předchůdce se vyrobilo přes 500 tisíc kusů. Nové BMW řady 3 Touring bude poprvé veřejně představeno 25. – 27. června 2019 v rámci akce BMW Group #NEXTGen v mnichovském sídle společnosti BMW. Pro zákazníky v Evropě, Japonsku, Jižní Koreji, Tchaj-wanu, Hongkongu, Austrálii a na Novém Zélandu se bude vyrábět ve výrobním závodě v Mnichově. Uvedení na trh začne 28. září 2019.

Vnější design: dynamicky navržené tvary karoserie Touring.
Výrazné proporce a designový styl, který se vyznačuje ostrými hranami a nápadně tvarovanými plochami, zaručují, že exteriér nového BMW řady 3 Touring ohromuje a dynamickým vzhledem vyzařuje vizuální atraktivitu a svalnatost. Vnější rozměry se oproti předchůdci zvětšily o 76 milimetrů na délku (4079 mm), o 16 milimetrů na šířku (1827 mm) a o 8 milimetrů na výšku (1470 mm, včetně střešní antény ve tvaru ploutve). O 41 milimetrů prodloužený rozvor na 2851 mm a širší rozchod kol přispívají k vyváženým jízdním vlastnostem a agilní ovladatelnosti.

Stejně jako u nového BMW řady 3 Sedan, design přední části vozu s velkou maskou BMW ve tvaru ledvinek, nízkými dvojitými světlomety a promyšleně vpřed vybouleným předním nárazníkem zvýrazňuje svalnatý postoj vozu. Tento dobře známý vzhled dále zdůrazňuje také nápadná svisle orientovaná linka směřující ze spodní části předního nárazníku do světlometů, které opticky rozděluje, charakteristické jsou také krajní nasávací otvory v nárazníku ve tvaru písmene T (u vozů se standardní výbavou a modelů Sport Line/Luxury Line). BMW řady 3 Touring je standardně vybaveno Full-LED předními světlomety; LED přední světlomety s rozšířenými funkcemi, Adaptivní LED světlomety s neoslňujícími dálkovými světly s technologií BMW Laserlight a dosvitem až 530 metrů a LED mlhové světlomety jsou na seznamu volitelné výbavy.

Dobře známou siluetu modelů BMW Touring obzvláště dynamickým stylem vylepšuje vzájemná souhra linie střechy a provedení bočních oken. Mohutně tvarované a jasně definované boční partie, boční linka vedoucí od předních blatníků směrem k zádi vozu a Hofmeisterův záhyb (dobře známé protisměrné zakončení bočních oken u C-sloupku) vyzařují sportovní vzhled a pohyb vpřed. Stylový dojem z vozu zdůrazňují standardně dodávané střešní ližiny a hliníkové obložení B- a C-sloupků, plus hliníkové lišty kolem bočních oken. Boky vozu plynule přecházejí do zádi, kde dále zdůrazňuje dynamiku vozu výrazný střešní spoiler, LED zadní světla se ztmavenou horní částí a dvojité koncovky výfuku pro všechny modely.

Interiér: moderní funkčnost s prémiovým prostředím.
Na řidiče zaměřená palubní deska, nové uspořádání kontrolního displeje i přístrojového panelu a ovládací prvky soustředěné do malého počtu funkčních celků přinášejí do interiéru nového BMW řady 3 Touring sportovní auru. Součástí standardní výbavy je nově navržený sportovní kožený volant s multifunkčními tlačítky, plochami pro palce a elektrolyticky nanášenými ozdobnými povrchy. Vysoká středová konzola a sladěný design obložení dveří a palubní desky vytvářejí uvnitř vozu útulnou atmosféru. Palubní deska, z níž vyzařuje modernost a lehkost, se vyznačuje horizontálními liniemi, jemnými pokovenými lištami a dalšími stylovými detaily, které demonstrují prostornost a prémiové prostředí interiéru.

Nově navržená sedadla nového BMW řady 3 Touring zvyšují úroveň komfortu na dlouhých cestách. Obzvláště významně se zvětšil prostor v oblasti ramen pro cestující vpředu a nová generace nabízí více prostoru pro hlavu na všech sedadlech. Prostor na zadních sedadlech současně cestujícím poskytne extra porci prostoru pro nohy a umožní snadnější nastupování a vystupování. Na zadní sedadla lze umístit trojici dětských sedaček, přičemž dvě z nich je možné uchytit do systému ISOFIX.

Nové BMW řady 3 Touring je standardně vybaveno automatickým ovládáním víka zavazadlového prostoru. Součástí výbavy komfortního přístupu je také bezdotykové otevírání víka zavazadlového prostoru. Zadní okno víka zavazadlového prostoru lze otevřít samostatně, což je funkce, kterou řidiči BMW dobře znají, okno je nyní o 20 mm širší než u předchozího modelu. Nakládání a převoz velkých a těžkých předmětů bude nyní snazší díky zavazadlovému prostoru, který je až o 112 milimetrů širší a má o 30 milimetrů výše umístěný nakládací otvor, který je ve své horní části až o 125 mm širší, a mírně snížené nakládací hraně(616 mm nad zemí). Schod mezi podlahou zavazadlového prostoru a nakládací hranou se zmenšil z 35 mm na 8 mm. K dispozici je další výbava v podobě tažného zařízení, které se vysouvá a zasouvá elektricky.

Zavazadlový prostor nového BMW řady 3 Touring pojme v základní konfiguraci 500 litrů, o pět více než předtím, a přímo využitelná kapacita zavazadlového prostoru se zvětšila o 32 litrů. Objem lze sklopením zadních opěradel dělených v poměru 40:20:40 zvětšit až na 1510 litrů. Volitelně je možné opěradla zadních sedadel sklápět přímo ze zavazadlového prostoru stiskem tlačítka. Příslušné seskupení tlačítek lze najít v nově navrženém ovládacím panelu na pravé straně zavazadlového prostoru. Kryt zavazadlového prostoru a síťovanou přepážku zavazadlového prostoru je možné přepravovat ve speciálně navržených prostorech pod podlahou zavazadlového prostoru. Volitelně nabízené výsuvné protiskluzové kolejnice integrované do podlahy zavazadlového prostoru jsou novou funkcí, kterou se nemůže pochlubit žádný z konkurentů nového BMW řady 3 Touring.

Šestice výkonných a hospodárných motorů v době uvedení na trh.
Od uvedení nového BMW řady 3 Touring do prodeje, případně během několika málo týdnů po něm, budou k dispozici tři zážehové a tři vznětové motory. BMW M340i xDrive Touring prokazuje svou odhodlanost obzvláště důrazným způsobem díky svým bezkonkurenčním dynamickým schopnostem, které zajišťuje zážehový řadový šestiválec o výkonu 275 kW/374 k (kombinovaná spotřeba paliva: 7,5 – 7,1 litru na 100 kilometrů; kombinované emise CO2: 170 – 162 g/km)*. Nabídka zahrnuje také dvojici čtyřválcových zážehových motorů, přičemž v BMW 320i Touring výkon dosahuje 135 kW/184 k (kombinovaná spotřeba paliva: 6,3 – 5,8 l/100 km; kombinované emise CO2: 144 – 133 g/km)* a v BMW 330i Touring 190 kW/258 k (kombinovaná spotřeba paliva: 6,4 – 6,0 l/100 km; kombinované emise CO2: 146 – 136 g/km)*. Vznětové verze reprezentuje šestiválcové BMW 330d xDrive Touring s výkonem 195 kW/265 k (kombinovaná spotřeba paliva:
5,6 – 5,4 l/100 km; kombinované emise CO2: 146 – 140 g/km)* a dvojice čtyřválcových modelů BMW 318d Touring s výkonem 110 kW/150 k (kombinovaná spotřeba paliva: 4,9 – 4,5 l/100 km; kombinované emise CO2: 129 – 118 g/km)* a BMW 320d Touring s výkonem 140 kW/190 k (kombinovaná spotřeba paliva: 4,8 – 4,6 l/100 km; kombinované emise CO2: 125 – 119 g / km)*.

Čtyřválcové vznětové pohonné jednotky pohánějící BMW 318d Touring a BMW 320d Touring jsou standardně spojeny se šestistupňovou manuální převodovkou, volitelně s 8stupňovou automatickou převodovkou Steptronic (standardně u všech ostatních variant). Inteligentní pohon všech kol BMW xDrive, který optimalizuje rozdělení hnací síly, je standardem u nejvýkonnějších zážehových a vznětových modelů a je volitelně dostupný také pro BMW 330i xDrive Touring (kombinovaná spotřeba paliva: 6,6 – 6,3 l/100 km; kombinované emise CO2: 151 – 143 g/km)* a BMW 320d xDrive Touring (kombinovaná spotřeba paliva: 4,9 – 4,6 l/100 km; kombinované emise CO2: 129 – 121 g/km)*. Všechny varianty standardně splňují emisní normu Euro
6d-TEMP. V roce 2020 nabídku poprvé doplní BMW řady 3 Touring s plug-in hybridním pohonem.

Inovativní technologie šasi se specializuje na sportovní výkony a jízdní komfort.
Výrazný nárůst agility ve srovnání s odcházejícím modelem, mimořádně precizní ovladatelnost a přesvědčivý komfort i na dlouhé vzdálenosti jsou výsledkem na radost z jízdy cíleného procesu vývoje konstrukce karoserie a řešení podvozku. Tuhost karoserie nového BMW řady 3 Touring se celkově zvýšila o 25 % a v některých oblastech až o 50 %. Nosné prvky karoserie jsou také výrazně pevnější než u předchůdce. Nové BMW řady 3 Touring má navíc nízko položené těžiště a rozložení hmotnosti v poměru 50:50 mezi nápravami. Navzdory větším vnějším rozměrům, velkému množství nově nabízených prvků standardní výbavy, zvýšené tuhosti a optimalizovaným akustickým vlastnostem je tento model ve srovnání s předchozím až o 10 kg lehčí. Optimalizovaná aerodynamika snížila koeficient odporu vzduchu až na cx=0,27 (BMW 320d Touring).

Tlumiče s charakteristikou proměnnou podle zdvihu jsou součástí standardního podvozku a volitelného M sportovního podvozku. Jsou klíčem k vytvoření rovnováhy mezi sportovností a jízdním komfortem, kterému se žádný z konkurentů nemůže rovnat. Se zvětšujícím se stlačením pístu v tlumiči se progresivně mění jeho charakteristika a zvyšuje se tuhost. Tím se znatelně omezují pohyby karoserie při jízdě po nerovném povrchu nebo dynamické jízdě v zatáčkách.

Kromě M sportovního podvozku se světlou výškou sníženou o 10 milimetrů mohou zákazníci zvolit také Adaptivní M podvozek s elektronicky řízenými tlumiči. Oba volitelně nabízené typy podvozku jsou spojeny s variabilním sportovním řízením. K dispozici jsou také M sportovní brzdy se čtyřpístkovými pevnými modře lakovanými třmeny na přední nápravě, nesoucími logo M. Součástí standardní výbavy nového BMW M340i xDrive Touring je také M sportovní diferenciál, který je k dispozici jako volitelný doplněk (ve spojení s M sportovním podvozkem nebo Adaptivním M podvozkem) pro BMW 330i Touring, BMW 330i xDrive Touring a BMW 330d Touring. Elektronicky řízený variabilní svorný účinek zadního diferenciálu pomáhá výrazně zvyšovat trakci, obratnost, stabilitu a jízdní dynamiku v zatáčkách.

Cílená individualizace a vysoce kvalitní volitelné prvky výbavy.
Modely Advantage, Sport Line, Luxury Line a M Sport nového BMW řady 3 Touring umožňují specifickou individualizaci designu a doplňků. K dispozici je také řada vysoce kvalitních, komfort zvyšujících prvků výbavy. Nová provedení volantů a obložení interiéru, volitelné kožené čalounění Vernasca a kožené čalounění BMW Individual Merino a přístrojová deska čalouněná materiálem Sensatec či kůží BMW Individual vnášejí do interiéru exkluzivní smysl pro styl. Na seznamu volitelné výbavy je také panoramatická prosklená střecha, třízónová automatická klimatizace, nezávislé topení, audiosystém Harman Kardon Surround Sound, prostorové osvětlení a příprava pro telefon s bezdrátovým nabíjením. Čelní sklo je standardně akustické a volitelně lze tímto sklem vybavit také dveře.

Nový pokrok na cestě k automatizované jízdě.
Inovativní asistenční systémy na palubě nového BMW řady 3 Touring představují nejnovější kroky k automatizované jízdě. Mezi standardní výbavu patří ukazatel rychlostních limitů a zákazů předjíždění, upozornění na nežádoucí opuštění jízdního pruhu, varování před čelní srážkou a funkce varování před srážkou s chodcem s brzdnou funkcí, která rozpozná také cyklistu. Volitelná výbava zahrnuje adaptivní systém pro automatické udržování rychlosti s funkcí Stop & Go a Driving Assistant s varováním před nechtěnou změnou jízdního pruhu, upozornění na náraz zezadu a varování před vozidly přijíždějícími vzadu ze strany. V nabídce je také Driving Assistant Professional, kompletní soubor funkcí pro komfort a bezpečnost. Jedním z prvků Driving Assistant Professional je asistent jízdy v pruzích včetně podpory v úzkých prostorech, který spolupracuje s řidičem a pomáhá udržet vozidlo i v zúžených pruzích. Součástí je také asistent pro udržování v jízdních pruzích s aktivní ochranou proti bočním nárazům a vyhýbací asistent. Nová generace BMW Head-Up Displeje nabízí větší projekční plochu, novou grafiku a další zobrazovaný obsah.

Systém PDC (Park Distance Control) a couvací kamera pomáhají řidiči s parkováním a manévrováním. K dispozici je také parkovací asistent, který převezme řízení, obsluhu plynového pedálu, brzdění a změny převodových stupňů převodovky Steptronic při zajíždění do parkovacího místa a vyjíždění z něj. Jednou z jeho funkcí je také couvací asistent, který usnadňuje práci při couvání na vzdálenost až 50 metrů tím, že dokáže s vozidlem vycouvat ve stejné trajektorii, v níž přijelo.

Intuitivní ovládání a špičková konektivita: Systém ovládání BMW Operating System 7.0 a inteligentní osobní asistent BMW Intelligent Personal Assistant.
Nový ovládací systém BMW Operating System 7.0 je se svými moderními, digitálními funkcemi navrženými pro asistenci řidiči hlavním prvkem v optimalizaci ovládání a zobrazování. Volitelný BMW Live Cockpit Professional tvoří konzistentně navržená, s danou situací provázaná a konfigurovatelná zobrazení na plně digitálním 12,3palcovém přístrojovém panelu a 10,25palcovém kontrolním displeji. Pro intuitivní ovládání si řidič může vybrat mezi dotykovým kontrolním displejem, ovladačem iDrive, tlačítky na volantu nebo ovládáním gesty či hlasem.

Dalším prvkem výbavy BMW Live Cockpit Professional je inteligentní digitální asistent BMW Intelligent Personal Assistant, který reaguje na výzvu „Hey, BMW“. Příchod BMW Intelligent Personal Assistant zaručuje, že na palubě je vždy skutečný BMW profesionál. Je schopen vysvětlit všechny druhy různých funkcí („How does the High Beam Assistant work?“), poskytnout informace o stavu vozu („Is the oil level okay?“) a pomáhá odpovídat na otázky („What warning messages do I have?“). Je to ideální spolujezdec a je obzvláště užitečný při každodenním řízení tím, že reaguje na přirozené hlasové pokyny, zlepšující řidičovu produktivitu a zábavu na palubě. Nabídka dostupných funkcí a schopností se rozšiřuje v rámci pravidelných aktualizací, které mohou být jednoduše prováděny prostřednictvím chytrého telefonu nebo uvnitř vozu pomocí aktualizační funkce Remote Software Upgrade.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: