Nové Bentley Continental GT V8 Black Edition vůbec není černé. Barev je víc, než byste čekali

  • Bentley představuje Continental GT V8 v provedení Black Edition 

  • V praxi to ale vůbec neznamená černý automobil 

  • Zákazníci si mohou vybrat jakoukoliv barvu 

  • Černé jsou pouze detaily 

Když se řekne „Black Edition“, patrně si okamžitě vybavíte kompletně černý automobil. Bylo by to logické, ale ne vždy tomu tak je. Jako příklad může posloužit nová edice určená pro Bentley Continental GT V8. Ta se sice jmenuje Black Edition, ale v praxi má zákazník na výběr obrovskou paletu barev karoserie, takže jeho vůz vůbec nemusí být černý (i když černá v nabídce samozřejmě je).

Doporučujeme: Luxusní SUV Bentley Bentayga se zřejmě dočká i verze coupé a sportovního modelu

Black Edition v podání automobilky Bentley totiž znamená pouze černé detaily. Continental GT V8 tak dostane černě lakované prvky, které jsou běžně chromové. Černá je maska chladiče, lišty kolem oken, spodní část nárazníku, kliky dveří a tmavší jsou i světlomety nebo koncové svítilny. Vše podtrhnou černě lakované disky o velikosti 21 palců.

Komu by se to zdálo pořád málo, ten může přidat na svůj vůz (respektive na přední spoiler, prahové nástavce a difuzor) ještě kontrastní barvu. K dispozici jsou čtyři odstíny včetně červené nebo výrazné žluté. Zvolit lze rovněž odstín brzdových třmenů. Ty mohou být černé nebo červené.

Doporučujeme: Fotogalerie — Nabídka barev pro Bentley Bentayga nemá hranice. Dostanete ho i v růžové

Nová Black Edition se týká kupé i kabrioletu. Jen připomeneme, že Bentley Continental GT V8 pohání dvakrát přeplňovaný čtyřlitrový osmiválec, který vyprodukuje maximálně 388 kW (528 k) a 680 Nm.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: