Nové Audi A8 se začíná odhalovat na první upoutávce

  • Nová generace Audi A8 se představí 11. července

  • Výstavní premiéra se odehraje v září na autosalonu ve Frankfurtu

  • Audi A8 bude mít standardně mild-hybridní pohon

Nová generace Audi A8 zažije výstavní premiéru na autosalonu ve Frankfurtu, ale ještě před tím je plánováno velké odhalení na 11. července. Už víme několik zajímavostí, například že Audi A8 dostane aktivní podvozek, který „čte“ silnici před autem a připraví jednotlivá kola na nerovnosti. Na českých silnicích bude takový systém pracovat, až se bude z jeho řídících jednotek kouřit…

Doporučujeme: Nové Audi A8 dostane unikátní podvozek, který reaguje na nerovnosti i riziko kolize

Další novinkou je příchod mild-hybridního systému, který se má stát standardem. Místo složitého hybridu je tu kompaktní elektromotor. Pomáhá chytře zužitkovat zbytkovou energii, která by jinak byla vyzářena jako nevyužité teplo. Kvůli tomu muselo Audi A8 přejít na 48V elektrickou soustavu.

První oficiální upoutávka naznačuje tvary luxusního sedanu Audi A8
Audi A8
Diodová světla asi v úplně základní výbavě nebudou. Audi slibuje i autonomní systém řízení

Nyní automobilka zveřejnila další upoutávku, ze které můžeme vyčíst očekávanou siluetu nového modelu a také se můžeme podívat na tvar předních světel. Maskovaný prototyp se zúčastnil premiéry filmu o Spider Manovi v Los Angeles.

Audi A8 dostane novou generaci benzinových i naftových šesti a osmiválců. Počítá se i se čtyřválci 2.0 TDI a 2.0 TFSI, které mají ve verzi s pohonem předních kol tvořit na některých trzích absolutní základ nabídky. Bude i rychlá verze Audi S8, pravděpodobně opět s dvojitě přeplňovaným osmiválcem. A zřejmě nepřijdou zkrátka ani zájemci o dvanáctiválec.

Nové Audi A8 se začíná odhalovat na první upoutávce
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: