Nová Škoda Fabia je dražší, ale má lepší výbavu bez „švihadel“ a s klimatizací

  • Modernizovaná Fabia má v základu klimatizaci a elektrická okna vpředu

  • Nechybí ani dálkově ovládané centrální zamykání

  • Příplatek za automatickou klimatizaci je výrazně menší

  • Rozšiřuje se také výbava příplatkových paketů

Facelift Škody Fabia vyvolal obvyklé diskuse typu „je to horší, už jenom v tříválci, a hlavně dražší“. Rychlý pohled do ceníku sice ukáže, že základní ceny se proti verzi před faceliftem trochu zvedly, ale podrobnější zkoumání ukazuje, že fakticky je vlastně modernizovaná Fabia „levnější“. Za verzi Combi se ale nově připlácí 14 000 Kč, před faceliftem byl příplatek deset tisíc. Škoda uvádí, že motorizace 1.0 MPI 44 kW přijde do ceníku později.

Doporučujeme: Nová Škoda Fabia je v zásadě pořád stejná. A to je dobře (první jízdní dojmy)

Základní ceník modernizované Škody Fabia najdete v přiložené tabulce:

Active Ambition Style Monte Carlo
1.0 MPI 55 kW 279 900,- 299 900,- - -
1.0 TSI 70 kW 294 900,- 314 900,- 344 900,- 374 900,-
1.0 TSI 81 kW - 330 900,- 360 900,- 390 900,-
1.0 TSI 81 kW DSG - 360 900,- 390 900,- 420 900,-

Kompletní ceník si můžete stáhnout zde (PDF, 2,03 MB)

Ceny se tedy sice zvedly, ale zároveň byla rozšířena výbava. Například základní úroveň Active obsahuje už i rádio, chromovaný rámeček chladiče, přední denní svícení LED a Fabia také jezdí nově na patnáctkách místo 14″ disků. Zároveň nechybí také elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka se směrovkami, vější kliky v barvě vozu nebo elektrické ovládání oken vpředu, takže na „švihadla“ v předních dveřích už zapomeňte. Velice důležité je, že i základní Škoda Fabia má klimatizaci bez příplatku a dálkově ovládané centrální zamykání. To dříve nebylo.

Doporučujeme: Komu všemu ujede naše Fabia s litrovým tříválcem? Možná se budete divit

Druhý stupeň výbavy Ambition si také polepšil. Nově nabízí kožený volant a chromovanou hlavici řadící páky (spolu s dalšími chromovanými detaily v interiéru). Nemusíte si ani připlácet za hliníková kola, která jsou nyní v základu. Ambition přidá rovněž lepší rádio a zadní kotoučové brzdy.

Výbava Style dostala v rámci faceliftu navíc Bi-LED přední světlomety a tempomat, jinak je její složení prakticky stejné jako dříve. Rozšířily se ale také další příplatky a Škoda navíc zvýhodnila balíčky Ambition Plus a Style Plus, které za stejných 10 000 Kč přinášejí více prvků. Style Plus například zahrnuje mimo jiné parkovací kameru. Příplatek za automatickou klimatizaci u výbavy Ambition nově není závratných 30 000 Kč jako dříve, ale už rozumnějších 10 tisíc.

Nová Škoda Fabia je dražší, ale má lepší výbavu bez „švihadel“ a s klimatizací
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (74%) 20 hlas/ů
Sdílejte

6 KOMENTÁŘE

  1. Předek se moc nepovedl. S tím prolisem to vypadá jak pupkatý Franta po 15 pivech. Mimo to i videa, kde auto jede za horšího počasí jen s denním svícením, taky příliš nenadchnou. Ale je to dražší, protože to nemá švihadla. 🙂

  2. Fůj to je ošklivý auto a ta spousta elektroniky je k vsteku protože to aby člověk byl automechanik zlatá Dáčie mám logana z roku 2007 bez těhto blbostí všechno ruční nově jsem akorád dokoupil asi za 1600 korun zpětné zrcátko s parkovací kamerou a nainstaloval sám klimatizaci obstarávají 2 ventilátory + otevřená okna posilovač řízení nemám není potřeba protože mám síly dost když se pořádně najím navigaci mám také svojí nandám a vyndám když je potřeba jinak auto šlape jak hodiny jinou značku nechci

  3. Ta barva nemá chybu,ale to je asi tak vše co se mě líbí. Jinak je to zastaralá klasika od škodovky nic moc co by nadchlo.

  4. Fabia je zbytečné předřazena cena v max.vybave má být do 200 t…nevím třeba tempomat mi v tomto autě přijde úplně mimo jako třeba v dacii 1,0 sce..takové moturky jsou na dálnici úplně k nicemu

PŘIDAT KOMENTÁŘ: