Nová Kia Rio: 325 litrů v kufru, lepší jízdní vlastnosti a přeplňovaný tříválec

  • Také Kia Rio nové generace bude k vidění na pařížském autosalonu 

  • Tužší karoserie a nový podvozek mají zajistit lepší jízdní vlastnosti 

  • Zavazadelník nabídne objem 325 litrů

  • Rio bude umět samo brzdit a rozpoznávat chodce 

Kia Rio nové generace se nám sice nedávno oficiálně ukázala, nicméně automobilka zatím mnoho detailů neprozradila. To se ale dnes mění, protože Kia konečně vypustila do éteru podrobnější informace. Co nám říkají?

Začít můžeme třeba od pohonných jednotek. Ty benzinové budou dostupné ve verzích 1.2i, 1.4i a 1.0 T-GDI, přesně jak tomu je u sourozeneckého hatchbacku Hyundai i20. Základní Rio tedy nabídne výkon 62 kW (84 k) a silnější čtrnáctistovka 74 kW (100 k). Stejný výkon bude dostupný také pro motor 1.0 T-GDI, který ale nabídne oproti atmosférickému čtyřválci výrazně vyšší točivý moment (172 vs. 132 Nm). Na vrcholu nabídky pak bude stát posílený přeplňovaný tříválec s parametry 88 kW (120 k) a 172 Nm.

Nabídka dieselových jednotek bude o poznání chudší. Zájemci dostanou na výběr dvě verze naftové čtrnáctistovky o výkonu 51 kW (70 k) a 66 kW (90 k).

new_r_07
Nové Rio je další pařížskou premiérou. Těšit se máme na lepší jízdní vlastnosti a prostornější interiér
new_r_17
Nabídka motorů bude zahrnovat čtyři benzinové a dvě naftové jednotky. Časem možná přijde i GT

Kia také upozorňuje na tužší karoserii a lepší podvozek, což by ve výsledku mělo přinést kvalitnější jízdní vlastnosti. Jak jsme nedávno psali, Kia chce být automobilkou nabízející řidičsky zajímavá auta. Uvidíme, zda se to projeví už na nové generaci modelu Rio.

Jak se sluší a patří u všech moderních novinek, také Rio bude lákat na řadu asistentů. Do výbavy tak budete moci dostat třeba hlídání jízdních pruhů nebo přednárazový systém schopný rozpoznat dokonce i chodce. Kia věří, že nové Rio bez problémů dosáhne v testech Euro NCAP na maximální hodnocení.

Po stránce rozměrů je zřejmě nejdůležitější rozvor náprav prodloužený o 10 mm. Celková délka 4065 mm je o 15 mm větší než dosluhující provedení, šířka narostla o pět milimetrů a o 5 mm je novinka také nižší. Zavazadelník ukrývá objem 325 litrů.

Světová premiéra je naplánovaná na autosalon v Paříži, výroba odstartuje koncem letošního roku.

Otevřít tiskovou zprávu

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: