Nobe 100: Přichází novodobý elektrický Velorex s „kanystrem na elektrickou energii“

  • Po českém elektromobilu Luka EV přichází další elektrický vůz s retro designem 

  • Jmenuje se Nobe 100 a zaujme „kanystrem na elektrickou energii“

  • Světu se ukáže na autosalonu v Paříži, vyrábět by se měl začít v roce 2020

  • Cena není úplně nízká

Vypadá to, že elektromobily s retro designem jsou v módě. Možná si vzpomenete na letošní ženevský autosalon, kde se ukázala tříkolka Morgan s elektrickým pohonem nebo elektromobil odkazující koncepcí i vzhledem na BMW Isetta. Zmínit můžeme  rovněž český elektromobil Luka EV, představený v dubnu. Teď přichází do této kategorie další novinka, Nobe 100.

Na rozdíl od všech zmíněných potenciálních konkurentů, kteří se už vyrábějí nebo by se brzy měli začít vyrábět, je Nobe 100 zatím spíše projekt. Tvůrci aktuálně shánějí peníze na dokončení. Jedná se o tříkolku s designem přední části připomínajícím staré modely značky Alfa Romeo. Interiér, respektive přístrojový štít, pak jasně odkazuje na Mercedes-Benz SL.

Doporučujeme: Ženeva 2018 — Isetta, Jaguar XJ6, Lancia Stratos a Ruf SCR aneb staré ikony v novém

Kromě netradičního uspořádání tříkolky s pohonem všech kol stojí za pozornost také baterie. Kapacita těch hlavních vystačí při rychlostech do 100 km/h k ujetí vzdálenosti až 219 km. Na podlaze pod palubní deskou je ale jakýsi kožený kufřík, který obsahuje ještě záložní baterie. Ten můžete někam odnést bez toho, aby bylo potřeba nářadí, tam ho rychle dobít a vrátit zpět s tím, že následně vozítko ujede až 40 km. Je to v podstatě takový kanystr doby elektrické.

V současnosti projekt původem z Estonska sbírá potenciální zájemce, kteří by byli ochotni poskytnout peníze na dokončení. První exemplář bude vyroben letos a představí se na podzimní autosalonu v Paříži. Pokud vše klapne, sériová výroba se rozběhne v roce 2020. Odhadovaná cena je v přepočtu zhruba 700 tisíc korun, což věru není málo. Na druhou stranu je ale fakt, že třeba nový český elektromobil Luka EV začíná ještě o 100 000 Kč výš a to v ceně není započteno DPH.

Nobe 100: Přichází novodobý elektrický Velorex s „kanystrem na elektrickou energii“
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (83.53%) 17 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: