Nissan začíná prodávat sportovní Leaf. Nismo přidá všechno možné, ale ne dynamiku

  • Do prodeje jde sportovní verze Nissanu Leaf 

  • Provedení Nismo přidává ke standardu mnoho úprav od vnější karoserie po podvozek 

  • Výkonu se ale změny nedotkly, i Leaf Nismo nabídne „pouze“ 150 koní 

Jestli jste si mysleli, že rodina sportovních modelů Nismo může zahrnovat maximálně kupé 370Z nebo GT-R, pak jste se spletli. Už dříve se objevil třeba Juke Nismo a teď přichází také elektrický Leaf. Zájemci si budou moci pořídit sportovně vypadající elektrický hatchback už za pár dnů. Pokud ale předpokládají kromě lepšího designu také zajímavější dynamiku, pak je čeká zklamání.

Leaf Nismo totiž přináší oproti standardu mnoho změn, žádná z nich se ale netýká výkonu. I Nismo tak disponuje maximem 110 kW (150 k). Těšit se ovšem máme na rychlejší reakci na plyn, nicméně o tom, že by to v praxi přineslo lepší zrychlení, nebo že by došlo na posunutí omezovače rychlosti, Nissan nic neříká. Takže i sportovní japonský elektromobil podle všeho zdolá sprint z nuly na 100 km/h za 7,9 s a rozjede se maximálně na 144 km/h.

Doporučujeme: Nissan Leaf také jako kabriolet? Naštěstí vznikne jen jeden kus

Jinak je ale seznam změn poměrně bohatý. Verze Nismo má jinou masku, jiná světla, přepracované nárazníky, 18″ litá kola, sportovní volant potažený Alcantarou, uvnitř najdeme imitaci karbonu a nechybí upravený podvozek. Měnily se tlumiče, nastavení posilovače řízení i brzd a došlo rovněž a novou kalibraci stabilizace.

Jestli se vám představa příplatku za sportovní provedení Nissanu Leaf zamlouvá, máme špatnou zprávu. Prodej verze Nismo sice bude zahájen na konci července, ale zatím se týká pouze domácího japonského trhu. Na druhou stranu vzhledem k cenám základního Leafu by u nás provedení Nismo určitě stálo více než jeden milion korun, takže si jako náhradu můžete koupit nějaký skutečný sportovní hatchback s výkonem kolem 300 koní.

Nissan začíná prodávat sportovní Leaf. Nismo přidá všechno možné, ale ne dynamiku
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: