Nemáte 87,5 milionu? Pořiďte si Sián alespoň jako stavebnici Lego. Levná ale není

  • Stavebnice řady Technics Ultimate Series obsahuje celkem 3696 dílků

  • Model v poměru 1:8 má funkční i převodovku

  • Stavebnice vyjde na deset tisíc korun

Lamborghini Sián je první hybrid tradiční italské sportovní značky. Oficiálně byl představen na frankfurtském autosalonu 2019. Hypersport s uprostřed uloženým motorem 6,5 V12 a elektromotorem namontovaným do převodovky generuje výkon 602 kW (819 koní) a jeho maximální rychlost přesahuje 350 km/h. Právem se řadí mezi největší automobilové klenoty.

Dánský výrobce slavné kostičkové stavebnice Lego si tento ultimativní model vybral jako další model do série Technic Ultimate, ve které už Lego představilo propracované a z části funkční modely Porsche 911 GT3 RS nebo Bugatti Chiron:

Crash-test Bugatti Chiron vs. Porsche 911 GT3 RS dokázal, že i v době dokonalých počítačů je nutné auta rozbít

Stavebnice čítá celkem 3696 dílků. Po jejich složení vznikne model měřící na délku 60 cm, 25 cm na šířku a 13 cm na výšku. Vyjádřeno v měřítku se jedná o osminásobně menší automobil, než je jeho předloha.

Detailně zpracovaný je také vidlicový dvanáctiválec s pohyblivými písty
Kromě dveří a kapoty je funkční také zadní výsuvný spoiler

Všechny stavebnice Lego Technics jsou věhlasné svou propracovaností a Lamborghini Sián není výjimkou. Dveře se otevírají nahoru, zadní spoiler se vysouvá, a kromě fungujícího řízení je plně funkční i 8stupňová převodovka, jejíž mechanický chod lze zespodu pozorovat. Detailně zpracovaný je také vidlicový dvanáctiválec s pohyblivými písty. Výklopné víko zavazadelníku vpředu ukrývá sériové číslo vozu a miniaturní zavazadlo.

Na rozdíl od skutečného Siánu, kterého vznikne pouze 63 kusů, si stavebnici může koupit v kdokoliv, kdo je ochotný zaplatit 9999 Kč. Prodej začne 1. června na Den dětí.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: