Největší objednávka elektrických dodávek e-Crafter

Volkswagen Užitkové vozy v průběhu příštích dvou let dodá celkem 420 skříňových vozidel e-Crafter francouzské společnosti Chronopost, která se specializuje na městskou logistiku a již mnoho let usiluje o čistou městskou logistiku.

Chronopost od září 2019 v celé Paříži dodává zboží zákazníkům flotilou vozidel používající ze 100 % alternativní pohony. Do června 2020 bude tato služba rozšířena do více než 18 francouzských měst. Dceřiná firma koncernu Groupe La Poste se pro model e-Crafter rozhodla po rozsáhlých testech.

„Zprovoznění flotily 100% elektrických vozidel pro doručování zásilek v městských oblastech je významným krokem a velkou investicí do budoucnosti. Elektricky poháněná vozidla jako je e-Crafter nyní mají dostatečný dojezd pro používání ve velkém měřítku po celé Francii a umožní doručování zásilek na posledním úseku logistického procesu a další logistické služby ve velkoměstech aniž by bylo narušováno životní prostředí obyvatel,“ řekl prezident společnosti Chronopost Martin Piechowski.

Člen představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy, odpovědný za prodej a marketing, Heinz-Jürgen Löw zdůraznil význam této objednávky: „Jedná se o dosud největší objednávku fleetového zákazníka požadujícího výhradně elektrické vozy. Děkujeme společnosti Chronopost za důvěru, kterou vkládá do našich vozidel, jež budou rozvážet zásilky zákazníkům na posledním úseku doručovacího procesu. Model e-Crafter je klíčem k tomu, aby se přechod na lehké užitkové vozy s nulovými emisemi stal realitou a nezůstal jen utopickou vizí. Nyní bude mít e-Crafter příležitost prokázat své vlastnosti v náročném každodenním provozu městské logistiky.“

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: