Dacia chce také do zásuvky. Bude z ní nejlevnější elektromobil v Evropě

03.03.2020
1 nový názor
  • Koncept Dacia Spring se přetaví v sériový model v roce 2021

  • Auto příliš nepotěší dojezdem, nabídne jen podprůměrných 200 kilometrů

  • Malý model bude konkurentem pro elektrickou Škodu Citigo

Nejlevnější sedan, hatchback, kombík nebo středně velké SUV - rumunská automobilka Dacia se svou modelovou řadou jasně sází na co nejdostupnější vozy. Už příští rok by se měla stát také výrobcem nejlevnějšího elektromobilu na evropském trhu. Vůz ponese jméno Dacia Spring, jeho předprodukční koncept Rumuni představili právě teď.

Jak je na první pohled patrné, vůz vychází z modelu Renault K-ZE, který francouzská automobilka předvedla loni v Číně. Design samozřejmě prošel drobnými změnami, auto dostalo novou masku chladiče, která odpovídá Dacii. A samozřejmě také logo a další detaily.

Videodojmy: Dacia Duster 1.3 TCe je historicky nejrychlejší Duster a také plnohodnotné evropské SUV
Přečtěte si také:

Videodojmy: Dacia Duster 1.3 TCe je historicky nejrychlejší Duster a také plnohodnotné evropské SUV

Virtuální premiéru vozu doprovází strohá tisková zpráva. V ní se jen dočteme, že je 3,73 metru dlouhý. Spadá tedy do kategorie vůbec těch nejmenších crossoverů a v budoucnu by mohl být konkurentem například pro elektrickou Škodu Citigo.

Dacia se nezmínila ani o technických parametrech vozu. Ve zprávě ale uvedla, že Spring na jedno nabití ujede až 200 kilometrů. V dnešní době jde o podprůměrný údaj, ale vzhledem k velikosti a plánované nízké ceně modelu by mohl být pro jeho potencionální zákazníky přijatelný.

Dom (neregistrovaný)
Za mě super. 200km na příměstský provoz stačí, pokud tomu bude odpovídat baterie o kapacitě okolo 22kWh a cena.
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?