Nejrychlejší předokolkou na Ringu je teď Mégane R.S. Trophy-R. 4Control k tomu zřejmě nepotřeboval

  • Renault si opět vzal titul nejrychlejší sériové předokolky na Nürburgringu 

  • Novým králem je teď Mégane R.S. Trophy-R 

  • Vůz jako takový se představí 24. května, do prodeje se dostane před koncem roku v limitované sérii 


Boj o titul nejrychlejší sériově vyráběné předokolky Nürburgringu na chvíli utichl, když v roce 2017 zajela Honda Civic Type-R čas 7 minut a 43,8 sekund. Tohle maximum je ale minulostí. Nový král se teď jmenuje Renault Mégane R.S. Trophy-R. Testovací jezdec Laurent Hurgon s ním zvládl slavný německý okruh za 7 minut a 40,1 s.

Pro Renault to samozřejmě není první případ, kdy se ostrý Mégane alespoň na chvíli stal nejrychlejší předokolkou Nürburgringu. Předchozí generace získala tento titul v roce 2011 a pak ještě jednou o tři roky později. Teď tedy přichází třetí takový zápis. Video z celé jízdy si můžete prohlédnout v úvodu článku. Rychlost nového ostrého hatchbacku je opravdu pozoruhodná.

Poprvé za volantem Renaultu Mégane R.S. Trophy: Oproti základu je mnohem lepší

Renault představí veřejnosti nový Mégane R.S. Trophy-R za dva dny. Zatím s jistotou víme, že se o pohon stará stejný motor, jaký používá R.S. Trophy, tedy přeplňovaná osmnáctistovka naladěné na 221 kW (300 k). Provedení R má ale dále upravenou aerodynamiku, pravděpodobně také jiné tlumiče a zejména je o 130 kg lehčí. Právě hmotnost stojí za pozornost, protože podle spekulací by Trophy-R nemělo mít systém řízení zadní nápravy 4Control, což by zmínka o poměrně velkém odlehčení mohla potvrzovat. Na podrobnosti si ale musíme ještě počkat.

Renault začne prodávat Mégane R.S. Trophy-R koncem roku. Vůz ale vznikne pouze v omezené sérii čítající několik málo stovek exemplářů.


Nejrychlejší předokolkou na Ringu je teď Mégane R.S. Trophy-R. 4Control k tomu zřejmě nepotřeboval
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

  1. Jjj kde jsou časy kdy Nissan byl ještě kvalitnější.. Dnešní době než nissan raději Subaru, Toyota atd.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: