Nejen Škoda Kodiaq, také nový Opel Insignia chce zachraňovat lidské životy

  • Opel veze na veletrh RETTmobil novou Insignii Sports Tourer upravenou pro potřeby hasičů 

  • Výstavní exemplář dostal zážehový přeplňovaný dvoulitr o výkonu 191 kW

  • Kromě majáků nabídne tato Insignia také vysílačku a základní vybavení pro likvidaci požárů

Není to tak dávno, co se veřejnosti představila záchranářská Škoda Kodiaq. Mladoboleslavské SUV dostalo výrazné polepy karoserie, majáky, vysílačku a základní vybavení určené pro nejnutnější lékařskou pomoc. S něčím podobným teď přichází také Opel, respektive nová Insignia. Rozdíl je pouze v tom, že tenhle kombík není určen pro záchrannou službu, ale je určen hasičům.

Doporučujeme: Záchranářská Škoda Kodiaq má druhou baterii, vystřelovací zásuvku a vždy ohřátý olej

Opel použil coby základ Insgnii Sports Tourer nové generace osazenou zážehovým přeplňovaným dvoulitrem naladěným na 191 kW (260 k). Tato verze zvládne akceleraci z nuly na 100 km/h i s přispěním osmistupňového automatu za 7,5 s a především je vybavena systémem pohonu všech kol s aktivním rozdělováním točivého momentu na zadní nápravě.

Speciální vybavení zahrnuje majáky, polepy karoserie, základní potřeby pro likvidaci požáru a vysílačku. Z tiskové zprávy ale vyplývá, že příslušenství pro vysílačku a další vybavení je uloženo v držáku umístěném v prostoru pro rezervní kolo. Hasičskou Insignii by tak na cestách rozhodně neměl potkat defekt, protože se zdá, že rezervu nemá.

Doporučuejem: Nový Opel Insignia Sports Tourer má o 100 litrů větší zavazadelník a je o 200 kg lehčí

Opel představí upravenou Insignii Sports Tourer na veletrh RETTmobil, který začíná už zítra. Spolu s novým kombíkem se na stejné akci ukáže také upravené Vivaro Combi určené pro přepravu až devíti hasičů.

insg_2 insg_1

Nejen Škoda Kodiaq, také nový Opel Insignia chce zachraňovat lidské životy
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (93.33%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: