Nedoléhající díly a voda ve světlech. I nejnovější model Tesly má problémy s kvalitou

Zdroj: Tesla
  • Na internetu se objevilo uživatelské video, které odhaluje nekvalitní zpracování Tesly Model Y

  • Autu nedoléhají panely na mnoha místech karoserie, ve světlech se kondenzuje voda, zlobí víko kufru

  • Jde o další video z řady, kde si lidé stěžují na špatnou kvalitu dodaného vozu

Videí, která ukazují špatnou kvalitu zpracování vozů značky Tesla, koluje po internetu celá řada. Týkají se snad všech modelů. Nyní došlo i na nejnovější crossover Model Y. Kanál Car Confections na serveru YouTube objevil na zapůjčeném autě celou řadu kosmetických i mechanických chyb.

Viditelným problémem jsou například mezery mezi jednotlivými díly karoserie. Ty jsou nerovnoměrné a v některých částech velké téměř jako špička prstu. To ukazuje na špatnou výstupní kontrolu vozu. Autoři videa objevili také vodu, která kondenzuje v brzdových světlech vozu.

U starších modelů Tesla přestává fungovat středový displej. Je to mnohem větší problém, než si myslíte

U zkoušeného exempláře Tesly Model Y se projevil také problém s otevíráním pátých dveří. Ty se pohybují elektricky, ale mechanismus se na záběrech po rozběhnutí na moment zasekne a pak poskočí. Může jít ale jen o chybu konkrétního vozu. Ten má ostatně problém i s tlačítkem na sklopení zadních sedadel, po jehož stisku se sice opěradlo uvolní, ale už nespadne do vodorovné polohy.

Problém mají zadní sedadla vozu také s uvolněným krytem opěradla, který se pak láme při jejich opětovném narovnání. I to je dobře vidět na videu. Moderátor ukazuje nerovnoměrně nasazené těsnění ve dveřích, které odkrývá kabeláž nebo vnější těsnění, jenž zase nelícuje s linkou zadních oken.

Tesla Model 3 to schytala od Consumer Reports. Špatně brzdí a rozptyluje řidiče

Autor videa upozorňuje, že rozhodně není žádný „Tesla hater“, sám řídí Model 3, ze kterého Model Y vychází a jeho auto většinu ze zmíněných problémů nevykazuje. I tak se ale ptá, zda je taková kvalita zpracování pro vůz za 70 tisíc dolarů (přibližně 1,5 milionu korun) přijatelná. Podívejte se na video:

Nedoléhající díly a voda ve světlech. I nejnovější model Tesly má problémy s kvalitou
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: