Nástupce BMW Z4: Nebude to Z5, písmeno Z zůstane a dostane i šestiválec

  • Nástupce BMW Z4 se nakonec nebude jmenovat Z5

  • Pod kapotou se možná objeví i řadový šestiválec

  • Stejnou platformu bude mít i Toyota Supra

Německá automobilka letos představí nástupce roadsteru BMW Z4. O skoro každém chystaném autě se mluví s předstihem a šíří se o něm zákulisní informace a spekulace. Mnohdy i samotné automobilky tyto řeči přiživují, protože potřebují, aby se o jejich produktu vědělo. Výjimkou není ani nástupce kompaktního roadsteru, který automobilka BMW vyvíjí ve spolupráci s Toyotou.

BMW a Toyota budou mít jednotnou plaformu pro sportovní vozy. Zatímco vůz od BMW bude roadster s klasickou látkovou střechou, Toyota podle všeho představí kupé s ikonickým názvem Supra. A nové informace se nyní objevily ohledně názvu BMW. Prý se nakonec nebude jmenovat Z5. „To si někdo vymyslel, nic takového nebude,“ ohradil se šéf amerického BMW Ludwig Willisch v rozhovoru pro AutoGuide.com.

Doporučujeme: Test ojetiny — BMW Z4 je skvělá hračka na léto. A brzy nebudou

Doplnil, že písmeno Z v názvu modelu zůstane, ale že ještě není jisté, že se zůstane i u čísla 4. Možné to ale je. BMW by klidně mohlo přijít s novým číselným značením, ale u sportovního roadsteru musí být opatrné. Prazvláštní kombinace čísel by se nemusely líbit Nissanu, který má vlastní řadu modelů Z. Respektive měl…

Nová generace roadsteru od BMW dostane nejen základní přeplňované čtyřválce, ale i řadový šestiválec, i když samozřejmě také s přeplňováním. Dokonce se mluví i o verzi s pohonem všech kol xDrive a o turbodieselu. Příbuzná Toyota má mít také šestiválec a podle všeho se bude jednat o motory od BMW. Dohoda mezi Toyotou a BMW se totiž týká nejen platforem, ale také sdílení motorů a hybridních systémů.

Nástupce BMW Z4: Nebude to Z5, písmeno Z zůstane a dostane i šestiválec
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: