Náhradní díly z 3D tiskárny

Díky 3D tisku může Daimler rychle, flexibilně, ekonomicky a ekologicky reagovat na naléhavé požadavky zákazníků.

Náhradní díly z 3D tiskárny? Zní to podivně, ale brzy to bude realita. Společnost Daimler Buses oznámila, že má v úmyslu do konce roku 2020 začít vyrábět vysoce kvalitní individualizované náhradní díly přímo podle požadavků zákazníků.

Výhoda 3D tisku je, že díky němu může Daimler rychle, pružně, ekonomicky a ekologicky reagovat na naléhavé potřeby zákazníků, například na požadavky po součástech, které se vyžadují jen zřídka nebo na speciální potřeby klientů. Není to sen pro dalekou budoucnosti, protože v interiéru autobusů se již používají složité komponenty vyráběné 3D tiskem, které neovlivňují bezpečnost.

Kromě toho Centrum 3D tisku v současné době prověřuje vhodnost více než 300 000 různých náhradních dílů pro autobusy pro možnost jejich 3D tisku. Přibližně 200 z nich již bylo pro 3D tisk validováno. V dalším kroku chce společnost Daimler Buses systematicky rozšiřovat obchodní model s cílem tisknout 3D náhradní díly přímo u zákazníka.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

1 komentář

  1. 3D tiskárna je velký průlom ve všech oborech. Jsem docela zvědavý, kdy 3D tiskárny a roboti zcela nahradí lidskou pracovní sílu. Co potom budeme dělat ale my, by mě docela zajímalo 😀 . Já pracuji jako automechanik a zatím nemám o práci nouzi. Jezdí ke mě stálí lidé a i čím dál víc nových. Kvalitní práce se mezi lidmi rychle rozšíří. Při opravách aut používám náhradní díly , na kterých je speciální povrchová úprava polytetrafluoretylen z https://www.technicoat.cz/cs/nase-procesy/povrchova-uprava-fluoroplasty-ptfe/ díky které jsou díly mnohem odolnější.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: