Na Škody Karoq a Kodiaq modelového roku 2020 si už zloději využívající bezklíčkové odemykání nepřijdou

  • Škody Karoq a Kodiaq prošly menší modernizací

  • Pro modelový rok 2020 dostaly oba modely nápis Škoda na záď, nový je také systém Side Assist a Karoq nabídne  motor 2.0 TDI 140 kW

  • Zajímavá novinka se týká bezklíčkového odemykání. To se bude samo vypínat, aby nebylo možné vůz na dálku ukrást 


Škoda představila decentní modernizaci modelů Karoq a Kodiaq. Od modelového roku 2020 dostanou oba modely systém Side Assist, který nahradil Blind Spot Detect. Tlumiče DCC nově koupíte i k předokolkám a Karoq nabídne upravený motor 2.0 TDI 140 kW schopný plnit emisní normu Euro 6d-TEMP. Zajímavá novinka se týká také bezklíčkového systému KESSY.

Mladoboleslavská automobilka totiž vybavila klíček pohybovým senzorem. Pokud někam klíček odložíte a ten se čtvrt hodiny nebude hýbat, signál vysílaný klíčkem se automaticky vypne. Jakmile vezmete klíček do ruky, vysílání se obnoví. Škoda touto úpravou reaguje na krádeže, které v minulosti proběhly právě prostřednictvím bezklíčkového odemykání. Zloději si v těchto případech opatřili pouze zesilovač, který umožnil komunikaci vozu a klíčku na větší vzdálenosti a díky tomu bylo možné auto jednoduše otevřít, nastartovat a odjet, i když byl klíček odložený kdesi v domě.

Pro zajímavost, ADAC před časem udělal test zaměřený právě na tento problém. Z 237 aut se nepovedlo „odcizit“ pouze tři modely britské automobilky Jaguar Land Rover. Od modelového roku 2020 už by tedy v takovém testu měl obstát i Karoq a Kodiaq. Tedy pokud vám zloději nepřijdou ukradnout vůz do čtvrt hodiny po příjezdu.

Studie: Ukrást auto přes „bezklíč“ je hračka. Ubránily se jen tři z 237 modelů

V případě zmíněného systému Side Assist jde o vylepšené hlídání mrtvého úhlu. Oproti staršímu Blind Spot Detect vůz sleduje větší vzdálenost (70 metrů namísto dvaceti). Varovné světlo je navíc umístěno na zpětném zrcátku, nikoliv přímo v něm. Je tak lépe viditelné a řidič si může nastavovat také jeho jas.

Škody Karoq a Kodiaq modelového roku 2020 poznáte jednoduše na první pohled podle nápisu Škoda pod zadním oknem. Tento prvek se sem nastěhoval od modelu Scala. Aktuálně už ho najdeme také u modernizovaného Superbu, malého crossoveru Kamiq a v dohledného budoucnosti ho jistě dostane také nová Octavia.


Na Škody Karoq a Kodiaq modelového roku 2020 si už zloději využívající bezklíčkové odemykání nepřijdou
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: