Na kapotě není flek! Rolls-Royce vzdává hold Arabskému poloostrovu i Zemi

  • Rolls-Royce představil zakázkový model Inspired by Earth s množstvím unikátních detailů

  • Na kapotě je americkou retuší namalovaný Arabský poloostrov, stejný motiv se opakuje uvnitř

  • Karoserii zdobí také planety solárního systému, interiér kůže v barvě pouštního písku

O automobilce Rolls-Royce je známé, že pokud máte v kapse hodně peněz, vyjde vám ráda vstříc. Zejména v oblasti zakázkových úprav jejich vozů. To je i případ tohoto kupé Wraith, které si objednal zákazník z emirátu Abú Zabí. Vůz se jmenuje Inspired by Earth a po krátkém vysvětlení je zřejmé proč.

Wraith je oděn do modrého laku Royal Blue, který má evokovat 75 procent zemského povrchu zabíraného vodou. Přes celou kapotu je pomocí americké retuše (airbrush) nastříkaný obraz Arabského poloostrova viděného z vesmíru. Ručně malovaná linka, takzvaná coachline, je na dveřích přerušena symboly všech planet sluneční soustavy. Ano, Pluto v souladu s aktuálními poznatky samozřejmě chybí.

Svítící soška odporuje nařízení EU. Rolls-Royce ji musí vypnout i stávajícím majitelům

Téma se opakuje i v interiéru. Sluneční soustavu najdeme ještě na štítku v prahu dveří a také na krytu, který po stisku patřičného tlačítka zacloní obrazovku palubního systému. Obzvlášť impozantní je další malba Arabského poloostrova na palubní desce před spolujezdcem. Mezi zadními sedadly je zase utkaná Země se svými oblaky.

Arabský poloostrov je v tomto voze centrem světa
Symboly planet sluneční soustavy, chybí Pluto

Také uvnitř se barevné odstíny inspirovaly Zemí. Modrá na volantu je jasná, hnědá kůže na sedadlech a části dveří má pak připomínat poušť. Celkově se tedy zdá, že Rolls-Royce nevyzdvihuje tolik Zemi jako takovou, ale točí se spíš kolem Spojených arabských emirátů. Však si to také zaplatil tamní zákazník!

Na kapotě není flek! Rolls-Royce vzdává hold Arabskému poloostrovu i Zemi
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: