Modernizovaný Lexus RX dorazil na český trh. Má nová světla a lepší multimediální systém

  • Lexus představil českým novinářům modernizovaný crossover RX 

  • Techniky se žádné zásadní změny netýkají, vůz ale dostal uhlazenější vzhled, nová adaptivní světla a výrazně lepší multimediální systém 

  • Předprodej začne zhruba za dva týdny

Lexus RX současné čtvrté generace figuruje na trhu od roku 2015, což znamená, že nastal nejvyšší čas na modernizaci. Ta byla oficiálně představena koncem května a aktuálně vstupuje na český trh. Žádné dramatické změny nečekejte, nicméně RX by díky dílčím úpravám mělo být přesto o něco lepší než dříve.

Technický základ zůstal nezměněn. RX opět sází na přeplňovaný dvoulitr v případě provedení 200t, respektive na atmosféricky plněný šestiválec o objemu 3,5 litru, který je základem hybridní verze 450h 4×4 E-Four.

Pokud vás zajímá, jak se s takovým autem jezdí, můžete si přečíst náš starší test:

Test Lexus RX 450hL E-Four: Sedmimístná alternativa

V něm jsme si stěžovali na multimediální systém, o kterém jsme napsali, že by si zasloužil výraznější přepracování. Přesně to se stalo. Právě multimediální systém je možná nejvýraznější novinkou nedávné modernizace. Má čistší grafiku, je mnohem rychlejší, umí využívat Android Auto i Apple CarPlay a na místo původní zvláštní myši se nastěhoval trackpad. Pravda, ten sice není úplně ideální, protože při jízdě je trochu obtížné strefovat se prstem do správného směru, ale i tak to bude jistě změna k lepšímu. Kromě toho je nový středový displej dotykový.

Automobilka zároveň změnila materiály v interiéru, který alespoň na první pohled vypadá opravdu dobře. Současně by měla být kabina lépe odhlučněná. V rámci modernizace nakonec došlo také na výměnu tlumičů, stabilizátory jsou nepatrně silnější a posilovač řízení dostal nové naladění. To vše by mělo vylepšit ovladatelnost vozu.

V rámci modernizace zmizela z Lexusu RX zvláštní myš. Na její místo se nastěhoval trackpad. Pro ovládání systému za jízdy to není ideální
Nový středový displej je ale dotykový a má lepší grafiku. Systém je navíc rychlejší a zároveň toho umí více než dříve

Pokud jde o vnější design, Lexus malinko ubral z původního designu, který sázel na nejrůznější hrany snad až v příliš velké míře. Nový přední nárazník je trochu uhlazenější, mlhová světla se přestěhovala blíže k jeho spodní hraně, nová jsou také kola, koncová světla mají jinou grafiku a nové jsou i hlavní světlomety.

Nová hlavní světla nesou označení BladeScan a kombinují LED světelné zdroje s rotujícími zrcadly. Celé to zní sice složitě, nicméně výsledkem má být lépe osvětlený prostor před autem. Dálková světla dokáží lépe osvítit například i krajnice. Podle automobilky řidič uvidí chodce na vzdálenost 56 metrů, zatímco dříve to bylo jen 32 metrů. Adaptivní světla zároveň umí odstínit ostatní automobily, aby neoslňovala jejich řidiče.

Modernizovaný Lexus RX se fakticky začne prodávat v horizontu několika málo týdnů. Předprodej by měl odstartovat během čtrnácti dnů. Na české ceny si ale ještě musíme chvilku počkat.

Modernizovaný Lexus RX dorazil na český trh. Má nová světla a lepší multimediální systém
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: