Mitsubishi ukázalo nové Eclipse Cross. Do Česka přijede jen jako plug-in hybrid

Zdroj: Mitsubishi
  • Japonská automobilka představila facelift svého středně velkého SUV Eclipse Cross

  • Auto je primárně určeno pro trhy v Japonsku, Austrálii, Novém Zélandu nebo USA

  • V Česku se objeví také, ale pouze v provedení hybridu do zásuvky

Automobilka Mitsubishi už před časem oznámila, že se stahuje z Evropy. To jí ale nebrání v tom, aby na místní trh poslala ještě jednu novinku. Příští rok by se tu mělo objevit středně velké SUV Eclipse Cross po faceliftu. Auto bude ale k mání jen v provedení plug-in hybrid. „V Česku bude od poloviny roku 2021,“ řekl Autobibli mluvčí Mitsubishi Marek Vodička.

Japonci zatím nezveřejnili podrobnější parametry. Pod kapotou se ale podle Vodičky objeví stejný systém jako v Outlanderu PHEV. Jde o kombinaci velkého benzinového čtyřválce 2.4 MIVEC (99 kW) se dvěma elektromotory. Poháněna jsou všechna kola. Eclipse Cross by navíc mělo nabídnout zajímavý dojezd čistě na elektřinu. Zatím se spekuluje až o 70 kilometrech.

Velké slevy na rozloučenou? Mitsubishi Outlander spadla cena o 100 tisíc korun

Eclipse Cross se bude po faceliftu prodávat na dalších trzích i se známým motorem 1.5 MIVEC. Plánovaný je pro Japonsko, Austrálii, Nový Zéland nebo v USA. Jak ale potvrdil Vodička, v Evropě se už s touto jednotkou vyskytovat nebude.

Záď přišla o příčku, která zhoršovala výhled ven
Na palubě přibyl nový displej zábavního systému

Co se týče faceliftu jako takového, ten není velkým překvapením. Eclipse Cross zmodernizovalo příď podle posledního designového směru Mitsubishi. Podstatnou změnou prošla záď, která je u aktuálního modelu protnutá příčkou. Ta zmizela a z vozu tak bude lépe vidět ven. Mírně se osvěžila i palubní deska, objevil se tu například nový displej zábavního systému. Nyní má úhlopříčku osm palců.

Mitsubishi ukázalo nové Eclipse Cross. Do Česka přijede jen jako plug-in hybrid
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: