Mitsubishi slaví 40. narozeniny modelu L200 a brzy představí pick-up budoucnosti

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Před čtyřiceti lety se na trhu objevil první pick-up značky Mitsubishi 

  • Jméno L200 stále figuruje v nabídce, aktuální generace je pátá 

  • Automobilka brzy představí terénní pick-up, který stávající generaci nahradí. Zatím ale půjde jen o koncept

Letošní rok je plný nejrůznějších výročí. Jen namátkou můžeme připomenout třeba 50. narozeniny Škody 1203 Jaguaru XJ, 30. narozeniny Renaultu 19, stejné kulatiny slaví třeba také Volkswagen California a Toyota Supra pro změnu oslavila 40. výročí. Aktuálně se přidává také automobilka Mitsubishi, která upozornila na rok 1978, kdy se poprvé objevil její terénní pick-up. Jmenoval se Forte, ale na exportních trzích mimo Japonsko nosil název Truck nebo u nás známé označení L200, které přetrvalo až do dnešních dnů.

První generace byla jednoduchým automobilem. Ten vznikal s cílem nabídnout odolný vůz schopný provozu na jakémkoliv povrchu, který by zároveň odvezl až tunový náklad. Existovala pouze karoserie s jednoduchou kabinou. V roce 1980 byl do nabídky zařazen pohon všech kol. Druhá generace následovala v roce 1986, ta třetí přišla v roce 1995, čtvrtá o deset let později a ta současná pátá se poprvé ukázala před čtyřmi lety. V kontextu svých předchůdců je na trhu ještě poměrně krátce.

Doporučujeme: Mitsubishi Outlander slaví patnáct let. Změnilo se k nepoznání

Mitsubishi ve své tiskové zprávě kromě fotek jednotlivých generací upozornilo také na připravovaný nový pick-up. Ten by měl být odhalen „už brzy“, ale právě vzhledem k tomu, že pátá generace L200 je na trhu teprve od roku 2014, lze usuzovat, že půjde pouze o koncept.

Jednotlivé generace se můžete připomenout v přiložené fotogalerii, kde najdete také první obrázek naznačující podobu chystané novinky.

Mitsubishi slaví 40. narozeniny modelu L200 a brzy představí pick-up budoucnosti
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: