Mitsubishi Outlander slaví 15. výročí

Modelová řada Mitsubishi Outlander slaví již 15 let své existence. O její úspěšnosti svědčí i prodejní výsledky – více než 1,5 milionu prodaných vozů ve většině zemí celého světa, tři modelové generace a v současnosti i expanze na čínský trh.

Stávající zákazníci znají Outlander i díky velmi úspěšné variantě PHEV, která představuje celosvětově nejprodávanější hybridní vůz s technologií Plug-in.

Na vlně crossoverů

Z pohledu prodejních objemů představoval model Outlander pro Mitsubishi Motors Corporation (MMC) vždy důležitou roli, což však platí i pro jeho samotný koncepční význam, kdy každá ze tří generací postupně otevírala nové brány, nejen pro společnost MMC jako takovou, ale i pro celé odvětví:

  • První generace: Vytvoření nového pojmu „crossover“ – poprvé v odvětví (koncept „ASX“ z roku 2001*)
  • Druhá generace: Flexibilní globální architektura MMC označovaná jako „Project Global“, určená pro segmenty C/D (2005)
  • Třetí generace: Elektrický pohon MMC typu Plug-in hybrid (Outlander PHEV v roce 2012)

* Studie „ASX“ představená v roce 2001 na autosalonu v Detroitu – předchůdce Outlanderu první generace (v Japonsku „Airtrek“)

Tuto klíčovou roli si Outlander udržel, a tak na podzim 2015 v rámci modelového provedení 2016 představil novou vizuální identitu MMC, označovanou jako „dynamický štít“ (Dynamic Shield).

SUV + elektrický pohon

Neméně strategická je vedoucí úloha modelu Outlander v rámci produktového plánování Mitsubishi Motors, v současnosti i do budoucna.

Společně s uvedením výrazně přepracovaného nového Outlanderu (MY16) přibližně před rokem zahájila MMC novou produktovou ofenzivu na nejbližší období…

… s klíčovým postavením vozů typu SUV (malých, středních i velkých),

… včetně nabídky provedení s pohonem Plug-in hybrid nebo s čistě elektrickým pohonem (v závislosti na konkrétním trhu a modelu),

… s jasně rozpoznatelnou tváří díky markantnímu designovému jazyku,

… s japonským řemeslným zpracováním interiéru i exteriéru na potvrzení staronového důrazu na kvalitu značky, příslušející úspěšné 99leté historii a dědictví Mitsubishi.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: