Mini JCW Countryman: Historicky největší Mini přichází také ve sportovním provedení

  • Druhá generace Mini Countryman se představuje ve verzi JCW 

  • Zážehový přeplňovaný dvoulitr nabídne 231 koní 

  • Standardem je pohon všech kol 

  • Do prodeje se nové Mini JCW Countryman dostane na jaře

Druhá generace Mini Countryman se před časem představila coby historicky vůbec největší vůz této značky. Pro začátek britská automobilka ukázala základní zážehové i naftové varianty spolu s plug-in hybridním provedením. Teď k tomu všemu přidává ještě vrcholnou sportovní verzi JCW.

Doporučujeme: Nové Mini Countryman je nejméně „mini“ v celé historii značky a může to být i hybrid

Pod kapotou najdeme zážehový přeplňovaný dvoulitr nabízející maximální výkon 170 kW (231 k) dostupný v rozmezí 5000 až 6000 ot./min. Vrchol točivého momentu dosahuje hodnoty 350 Nm (při 1450 až 4500 ot./min). Pokud nebudeme počítat nedávné novinky Mini, pak stále platí, že takto výkonný motor ještě modely JCW neměly. Ve srovnání s první generací JCW Countryman byl výkon zvýšen o 10 kW (13 k).

mini_jcw_countryman_10
Oproti předchozí generaci je nový ostrý Countryman nejen větší, ale také výkonnější. Rozdíl činí 13 koní. Novinka nabízí agresivnější design s výraznějším předním nárazníkem

Čtyřválec používá specifické písty, větší mezichladič stlačeného vzduchu a vylepšené chlazení. Součástí verze JCW je rovněž sportovní výfuk s aktivní klapkou. Standardně dostanete pohon všech kol a šestistupňovou manuální převodovku, kterou lze vyměnit za osmistupňový automat. Bez ohledu na konkrétní volbu zvládne nový JCW Countryman sprint z klidu na 100 km/h za 6,5 s. Nejvyšší rychlost je 234 km/h.

Doporučujeme: Test Seat Ateca 1.4 TSI 4Drive: X=Volkswagen Tiguan/Seat Leon

Kromě techniky samotné se verze JCW týkají tradičně i další úpravy na podvozku, karoserii a v interiéru. Tak například brzdy mají původ u společnosti Brembo, karoserie je doplněna o sadu aerodynamických prvků a sportovní nárazník s většími otvory pro přívod vzduchu. V interiéru pak najdete sportovní sedačky, kovové pedály nebo třeba volič jízdních režimů (Sport, Mid, Green).

Automobilka Mini naplánovala výstavní premiéru na dubnový autosalon v Šanghaji, do prodeje se JCW Countryman druhé generace dostane během letošního jara.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: