Mercedes S bude na svou posádku mluvit světlem. Pochlubil se detaily kabiny

  • Stuttgartská automobilka zveřejnila další sérii snímků z kabiny manažerského sedanu třídy S

  • Jeho nová generace chce mít dokonalé ambientní osvětlení, to navíc bude měnit barvu podle situace

  • Propojením s dalšími komfortními prvky by rád Mercedes vytvořil „třetí místo“ mezi prací a domovem

Jako v bavlnce! Tak se zřejmě budou cítit budoucí majitelé nové generace Mercedesu-Benz třídy S. Ten čeká na svou premiéru 2. září. Automobilka mezitím pomalu uveřejňuje jednotlivé detaily. A že je o čem mluvit! Ukázala už třeba chování chytrého podvozku nebo funkce nejnovější verze zábavního systému MBUX. Teď je řada na osvětlení.

Pásky z diod, které barevně zdobí interiér, známe už z řady běžných aut. Mercedes je ale chce dotáhnout k dokonalosti. Každé vlákno tak bude složeno až z 250 jednotlivých LEDek, aby se vytvořil dojem souvislého světelného pruhu. Barevné změny na přání jsou samozřejmostí.

Rozmazlí vás masáží, vůní i barvami. Vyzkoušeli jsme komfortní funkce Mercedesu GLE

Diody ale poslouží i funkčně, auto přes ně bude „hovořit“ s posádkou. Propojeny tak budou například s bezpečnostními systémy, jako je varování před jiným vozidlem v mrtvém úhlu. V případě problému se zbarví dočervena na dané straně.

Osvětlení kabiny bude také propojeno s funkcemi balíčku Energizing Control, kde si bude moci posádka zvolit různé druhy prostředí, třeba hřejivé nebo komfortní. Vše se pak propojí s hudbou, klimatizací, masážními funkcemi a dokonce i vůní. Mercedes tak chce vytvořit „třetí místo“, tedy takové, které najdete mezi prací a domovem.

Mercedes S bude na svou posádku mluvit světlem. Pochlubil se detaily kabiny
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: