Mercedes opravdu připravil dvanáctiválcové G 4×4(2) kabriolet. Je to první terénní Maybach

  • Překvapení Mercedesu bylo odhaleno, opravdu se jedná o G 4×4s plátěnou stahovací střechou

  • Tato třída G dokonce nese podpis Maybach 

  • Pod kapotou najdeme dvanáctiválec 

  • Neoficiální zprávy hovoří o výrobě pouze 99 kusů

Mercedes nedávno naznačil příchod speciálu odvozeného od třídy G, který má navázat na dnes už velmi dobře známou variantu 6×6 a prodejně překvapivě úspěšnou variantu 4×42. Automobilka sice vyslala do světa pouze jednu detailní fotku, jenže na internetu už jsou k dispozici snímky celého vozu. Už teď proto s jistotou můžeme říci, že se skutečně jedná o monstrózní dvanáctiválcový kabriolet.

Doporučujeme: Mercedes-Benz třídy G se vyrábí od roku 1979. Přesto se mu letos dařilo historicky nejlépe

Fotografie zveřejnili kolegové z ruského magazínu auto.mail.ru, kteří už s automobilem dokonce jezdili. Vůz ponese označení Mercedes-Maybach G 650 Landaulet a jak asi tušíte, je to vůbec první terénní automobil opatřený značkou Maybach. Budoucí majitelé se mohou těšit na maximální luxus podtržený tím, že vznikne pouze 99 exemplářů.

Mercedes-Maybach třídy G dostal rozvor prodloužený na 3428 mm a podvozek převzatý z G 4×42. Do hry se tak znovu dostávají portálové nápravy a extrémní světlá výška. Pohon bude mít na starost přeplňovaný dvanáctiválec. Přesné údaje zatím k dispozici nejsou, stejný motor ale v klasickém G 65 AMG disponuje parametry 463 kW (630 k) a 1000 Nm, což by mohlo stačit.

Uvidíme, co přinesou další dny. Mercedes tuto novinku očividně představí co nevidět. Hned jak budeme mít další detaily, rádi se o ně podělíme.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: