Mercedes G v kabátu kabria? Na prodej je bizarní koncept z devadesátek

  • Britská společnost DK Engineering nabízí k prodeji koncept Heuliez Intruder z roku 1996

  • Bizarní auto je spojením off-roadu a kabrioletu, existuje jen ve třech exemplářích

  • I když jde o vůz určený na výstavu, je plně funkční. Pohání ho řadový šestiválec

Koncept Intruder, kterým se na pařížském autosalonu chlubila francouzská firma Heuliez, patří mezi bizarní kreace s nádechem devadesátých let. Kombinuje totiž techniku dobového off-roadu Mercedes-Benz třídy G s karoserií kabrioletu s pevnou skládací střechou. Není tedy náhodou, že se objevilo v roce 1996, tedy ve stejnou dobu, jako šel do prodeje roadster Mercedes-Benz SLK.

Ve zvláštních křivkách vozu je cítit dobová atmosféra a patrné jsou některé prvky, které jsme mohli vidět na tehdejších Mercedesech. Kabina s modrými přifouknutými sportovními sedačkami, modrým volantem a starými mercedesovskými budíky umístěnými v kapličce uprostřed dokáže svou odvážností vyrazit lidem dech ještě dnes. Estétové zase zvednou obočí nad panely dekorovanými plastovým „dřevem“. Taková už ale byla doba.

Retro: Gaz M-73. Jak soudruzi omylem stvořili podivné SUV

Heuliez Intruder ale bude zřejmě patřit mezi v terénu nejschopnější kabriolety na světě. Je totiž vybaven vysokým podvozkem, pohonem všech kol včetně uzávěrek diferenciálů, čtyřstupňovou automatickou převodovkou a benzinovým řadovým šestiválcem o výkonu 3,2 litru. Když si zkrátka odmyslíte jeho karoserii, jde o starý dobrý off-road ze Štýrského Hradce.

Máte rádi modrou? Kabina je silná káva i na devadesátky
Intruder se díky vysokému podvozku terénu bát nemusí

Vůz je nyní v majetku britské společnosti DK Engineering. Ta ho podrobila nákladné renovaci, která prý vyšla v přepočtu na 8,5 milionu korun. Precizně opravený Intruder je nyní na prodej. Firma nespecifikovala požadovanou cenu, ale vzhledem k tomu, že na světě existují dohromady jen tři exempláře a oprava auta vyšla na tak vysokou sumu, bude výsledný částka zřejmě osmimístná.

Mercedes G v kabátu kabria? Na prodej je bizarní koncept z devadesátek
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: