Mercedes-Benz v ČR po 18. jedničkou mezi nákladními automobily

V roce 2019 bylo podle údajů z registru vozidel v ČR nově registrováno 1814 nákladních vozidel Mercedes-Benz nad 6 t celkové hmotnosti. Mercedes-Benz tím dosáhl prvního místa s podílem na trhu 19,6 %. Zároveň dosáhl i prvenství díky nejvyššímu podílu přes 24,8 % trhu v kategorii podvozků pro nástavby.

V České republice bylo registrováno téměř 900 tahačů návěsů modelu Actros a 700 podvozků pro různé druhy speciálních nástaveb. Celkový trh nákladních vozidel v ČR zůstal na úrovni roku 2018 ale přinesl další pokles v prodeji silničních vozidel pro dálkovou dopravu. Poptávka v segmentu vozidel s různými nástavbami, například v oblasti komunálních a stavebních vozidel, se naproti tomu mírně zvýšila.

Jedním z hlavních argumentů pro vozidla značky Mercedes-Benz jsou jejich nízké provozní náklady a bohatá nabídka doprovodných služeb. Trvá velký zájem českých zákazníků o telematické služby. Ty jsou zde zastoupeny systémem FleetBoard a službou Uptime, která pracuje s informacemi o technickém stavu vozidla v reálném čase a umožňuje včasné plánování servisu a údržby tak, aby prostoje vozidla byly co nejmenší. Službu Uptime v ČR již využívají zákazníci ve více než 900 vozidel. Služby systému FleetBoard jsou ve více než 70 % vozidel Actros, která se prodají v České republice.

Koncem první poloviny roku 2019 se k zákazníkům dostala první vozidla nové generace těžké řady Actros. Kompletně nová palubní elektronika přinesla řadu nových systémů a funkcí, dosud v nákladních vozidlech nevídaných. Za technologický pokrok pátá generace Actrosu dočkala mezinárodního odborného ocenění Truck of The Year 2020 – stejně tak jako předchozí čtyři generace. Jako první nový Actros přináší systém Active Drive Assist, asistenční systém autonomního řízení, umožňující zcela samostatnou jízdu vozidla, již pouze kontrolovaného řidičem.

Druhým významným pokrokem je Active Brake Assist 5.generace, bezpečnostní brzdový asistent, který dokáže rozpoznat překážky i chodce ve vozovce a dokáže před nimi automaticky zastavit vozidlo. Druhá generace prediktivního tempomatu PPC nově umožňuje jízdu na tempomat i v zatáčkovitých nebo městských úsecích, kde tempomat sám volí vhodnou rychlost průjezdu a využívá setrvačnosti vozidla pro maximální hospodárnost jízdy. Další revoluční novinkou je nahrazení zpětných zrcátek kamerovým systémem MirrorCam.

„Nový Actros byl našimi zákazníky přijat s velkou zvědavostí. Těší nás, že reakce zákazníků i řidičů na převratné technologické novinky jsou převážně pozitivní. Je vidět, že Actros opět, jako již mnohokrát, ukazuje cestu, kterou se bude vývoj nákladních vozidel ubírat v nejbližších letech. Děkujeme našim zákazníkům za důvěru a za to, že můžeme být již osmnáct let jedničkou v prodeji nákladních aut v ČR. Uděláme vše pro to, abychom důvěru v naše pokročilé technologie a spolehlivé služby nezklamali ani v roce 2020,“ říká k úspěchu ředitel společnosti Mercedes-Benz Trucks ČR Josef Mařík.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: