Mercedes-Benz třídy X od Carlex Design ukazuje, že i z Nissanu lze udělat Maybach

  • Mercedes-Benz je modifikovaný Nissan Navara a má ambice být tím nejlepším, co lze v kategorii terénních pick-upů koupit

  • Komu to nestačí, může si pořídit upravenou verzi od Carlex Design

  • Ta původní Nissan Navara posouvá ještě dále. Dělá z něj totiž Maybach

Carlex Design je úpravce, který se zaměřuje zejména na interiéry. Podílel se třeba na vylepšení kabiny polského Malucha určeného pro Toma Hankse. Někdy ale společnost zajde ještě dál. Jako v případě tohoto řádně upraveného Mercedesu-Benz třídy X.

Doporučujeme: Mercedes představuje novou třídu X jako obytňák i jako pojízdnou kuchyň

Na úpravě je zajímavý zejména její kontext. Není žádné tajemství, že třída X je předělaný Nissan Navara. Mercedes si dal záležet, aby původní ryze neprémiový model přetvořil v něco, co bude působit prémiově. A Carlex posouvá Navaru ještě dál. Yachting Edition, jak se přestavba jmenuje, chce udělat z třídy X Maybach, tedy zástupce nejluxusnějších modelů Mercedes.

Třída X si proto od Maybachu S 650 Coupe vypůjčila masku chladiče a disky kol. Došlo také na výrazné rozšíření karoserie, karbonové doplňky a protože jde o silniční jachtu, nemůže chybět dřevěná paluba na korbě. Vše podtrhuje lak kombinující porcelánově bílou a čokoládově hnědou barvu. Výsledek opravdu nevypadá špatně.

Doporučujeme: Chtěli byste pick-up Mercedes třídy X s osmiválcem? Není problém, stačí říct

V interiéru se samozřejmě lidé od Carlex Design vyřádili nejvíc. Tisková zpráva slibuje exotické dřevo, prvotřídní kožené čalounění a spoustu Alcantary. Vpředu najdeme sportovní sedadla Recaro s dřevěnou zadní částí. Dřevo se nastěhovalo rovněž na nově tvarovaný volant, který ještě navíc dostal laserem vyryté logo. Odstíny použité v kabině korespondují s exteriérem. Podle obrázků půjde o luxusní záležitost.

O technice už Carlex Design nemluví, protože záleží na vás, co si objednáte jako základ. Cena je přibližně 2,7 milionu korun, ovšem konkrétní suma závisí právě na tom, z jaké varianty třídy X bude vaše Yachting Edition vycházet. Vzniknout má pouze omezený počet kusů. Kolik přesně, to Carlex neříká.

Mercedes-Benz třídy X od Carlex Design ukazuje, že i z Nissanu lze udělat Maybach
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 9 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: