Mercedes-Benz A dostal většího sourozence. Nová třída B se začne prodávat už v prosinci

  • Mercedes představil novou generaci třídy B 

  • Novinka navazuje na třídu A 

  • Pro začátek je připraveno pět motorizací včetně nového naftového dvoulitru OM 654q. Standardem je automat

  • Prodej nastupující generace třídy B odstartuje už v prosinci, první zákaznické exempláře dorazí v únoru příštího roku 

Není mnoho premiér pařížského autosalonu, které by zůstaly neodhalené až do reálného začátku akce. Automobilky většinou ukážou vše s předstihem, přesto se ale výjimky pořád najdou. Jednou z nich je i nová generace třídy B, kterou Mercedes odhalil až dnes. Tedy hned na úvod právě probíhajícího autosalonu v Paříži.

Nová třída B podle očekávání navazuje na třídu A. Platí to jak o vnějším designu, tak o provedení interiéru, respektive o uspořádání palubní desky. Mercedes slibuje dynamičtější vzhled, který mají na svědomí nové proporce. Třída B nabídne rozvor dlouhý 2729 mm (+30 mm) a kratší převisy karoserie. Zájemci dostanou k dispozici disky o velikosti 16 až 19 palců. Vůz je současně také nižší a má uhlazenější tvary, což přineslo vylepšení aerodynamiky. Součinitel odporu vzduchu je teď 0,24, dříve to bylo 0,25.

Mercedes-Benz GLE dostal aktivní podvozek, delší rozvor a hybridní pohon

Stejně jako u třídy A najdete i v novém „béčku“ digitální kokpit. Automobilka připravila tři verze, kdy ta nejvyšší kombinuje dva displeje o velikosti 10,25 palců. Jinak řečeno, řidič zde má před sebou více než půlmetrovou obrazovku. Dostupnější varianta nabídne sedmipalcový přístrojový štít a 10,25″ velký středový displej, základem je kombinace dvou sedmipalcových displejů.

Protože jde o vůz kategorie MPV, Mercedes samozřejmě myslel i na praktickou stránku věci. Oproti předchůdci se můžete těšit na širší interiér (+33 mm) a komfortnější sedadla. Zadní opěradla jsou dělená v poměru 40/20/40 a příští rok dorazí ještě verze umožňující posouvání zadních sedadel v rozsahu 140 mm, stejně jako možnost překlopit opěradlo spolujezdce vpřed. Základní objem zavazadelníku je 470 litrů, maximum dostupné po složení zadních sedadel činí 1540 litrů.

Paleta motorizací čítá celkem pět možností, přičemž každá z nich je spojená s dvouspojkovou automatickou převodovkou. Zájemci o benzinový motor mohou sáhnout po čtyřválci o objemu 1,33 l naladěném na 100 a 120 kW (136 a 163 k). Základem pro diesel je vznětová patnáctistovka (85 kW/116 k), silnější alternativou je nový dvoulitr OM 654q dostupný ve verzích o výkonu 110 kW (150 k) a 140 kW (190 k). Tento naftový čtyřválec spolupracuje s novou osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou.

Samozřejmostí pro nastupující třídu B je řada asistenčních systémů včetně asistovaného řízení nebo aktivního asistenta pro změnu jízdního pruhu a nechybí ani pokročilé ovládání hlasem. Po zahájení prodeje, které proběhne v prosinci, bude Mercedes postupně nabídku rozšiřovat. Kromě jiného se dočkáme také verze s pohonem všech kol.

Mercedes-Benz A dostal většího sourozence. Nová třída B se začne prodávat už v prosinci
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (94.29%) 7 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: