Mercedes-Benz chystá na nové platformě s pohonem předních kol osm modelů

  • Na nové modulární platformě vznikne osm různých předokolek

  • Vedle současných modelů přibudou dva sedany třídy A a crossover GLB

  • Platforma umožní i jednodušší zástavbu hybridního pohonu

Nová platforma pro předokolky, která se představila spolu s konceptem sedanu třídy A, poslouží jako základ osmi různých modelů automobilky Mercedes-Benz. Platforma se jmenuje MFA2 (Modular Front-wheel-drive Architecture 2) a bude o něco lehčí a pevnější než ta současná. Zároveň umožní zástavbu hybridních i plug-in hybridních systémů pohonu.

Mercedes-Benz postaví na této platformě nové generace pěti již vyráběných modelů s motorem napříč a pohonem předních kol (samozřejmě si lze připlatit i za čtyřkolku s připojovatelnou zadní nápravou). Dočká se jí tak Mercedes třídy A, Mercedes třídy B a také Mercedesy CLA, CLA Shooting Brake a GLA, píše Car and Driver. V portfoliu se ale zároveň objeví tři nové předokolky.

Doporučujeme: Test Mercedes-AMG E 43 4Matic: Na půl cesty k vrcholu

Počítá se totiž se sedanem Mercedes-Benz třídy A, který již naznačil nedávný koncept z autosalonu v Šanghaji. Právě pro čínský trh vznikne i speciální verze sedanu třídy A s delším rozvorem náprav. Třetím modelem je připravovaný větší crossover Merdcedes-Benz GLB.

Pokud jde o skladbu motorů, dojde především k evoluci těch stávajících. Pod kapotou se opět objeví motory vzniklé ve spolupráci s Renaultem, což Mercedesu pomůže snížit náklady a především zvýšit marže. Dolů s cenou Mercedes jít nemusí, protože zákazníkům je evidentně jedno, jaká technika je pod kapotou.

Mercedes-Benz chystá na nové platformě s pohonem předních kol osm modelů
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: