Mazda pracuje na plug-in hybridu s motorem Wankel. Už má několik patentů

  • Mazda si patentovala nový plug-in hybridní systém s Wankelem

  • Motor Wankel má sloužit jako generátor

  • Patent ještě automaticky neznamená, že se něco takového bude vyrábět

Fanoušci netradičního motoru s rotujícím pístem, který vynalezl německý konstruktér Felix Wankel, se snad nakonec dočkají nové produkční verze díky automobilce Mazda. Ta sice před časem pohřbila naděje na sportovní vůz a nástupce modelů RX, ale samotný Wankel úplně mrtvý není. Uplatnění může najít jako generátor pro plug-in hybridy.

Zatímco v běžném autě, které se spoléhá jen na spalovací motor, neumí Wankel pracovat příliš efektivně a s nízkými emisemi, jako generátor pracující v požadovaném pásmu otáček je naopak velmi účinný a kontrukčně ideální.

Doporučujeme: Mazda chystá vznětový motor na benzin. Má snížit spotřebu o 30 %

Mazda si nyní v USA patentovala plug-in hybridní systém, který má na přední nápravě elektromotor a vzadu startér-generátor napojený právě na motor Wankel. Mezi nápravami se nachází sada akumulátorů. Dalším patentem je systém stop-start právě pro rotační motor, který by se na takové koncepci objevil vůbec poprvé.

Výhodou motoru Wankel jsou velmi kompaktní rozměry, jednoduchá a relativně levná výroba, vyrovnaný kultivovaný chod a nízká hmotnost. Nicméně přihlášení patentu neznamená stoprocentní jistotu, že se něco takového dostane do výroby.

Mazda pracuje na plug-in hybridu s motorem Wankel. Už má několik patentů
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: