Mazda poprvé ukázala nový crossover CX-8. Bude to vlajková loď pro Japonsko

  • Mazda připravuje další velký crossover

  • Po modelu CX-9 přichází o trochu menší CX-8

  • V nabídce bude šesti a sedmimístné provedení

  • Mazda CX-8 má namířeno na japonský trh

Největším crossoverem v nabídce automobilky Mazda na českém trhu je CX-5, ale jinde tato značka prodává i větší SUV. Koncem roku 2015 byla představena CX-9 určená zejména pro americký trh, teď přichází CX-8, což je v podstatě prodloužená CX-5. Ani v tomto případě si ale naděje nedělejte, protože ani tento model se u nás prodávat nebude. Jde o věc určenou pro Japonsko.

Doporučujeme: Mazda CX-5: V základu stejná, přesto lepší (první jízdní dojmy)

Mazda už dříve zveřejnila obrázek odhalující interiér, teď ukazuje vnější design auta. Překvapení se opravdu nekoná. Přesně podle očekávání kopíruje CX-8 to, co už známe třeba z nové generace CX-5.

Oproti CX-9 je CX-8 trochu menší. Zatímco „devítka“ měří 5075 mm, „osmička“ dosahuje na délku hodnoty 4900 mm. Liší se i šířka (1840 vs. 1969 mm) a výška (1730 vs. 1747 mm). Rozvor náprav 2930 mm ale mají oba modely shodný. CX-8 se bude prodávat jako šesti a sedmimístný automobil.

Doporučujeme: Test na pondělí — Mazda3 Sedan 2.0 Skyactiv-G120

Co se motorů týká, krátká tisková zpráva slibuje vznětový čtyřválec o objemu 2,2 litru kombinovaný se šestistupňovou automatickou převodovkou. Do prodeje na japonském trhu, kde zaujme pozici vlajkové lodi v tamní nabídce crossoverů značky, se nová Mazda CX-8 dostane do konce letošního roku.

Mazda poprvé ukázala nový crossover CX-8. Bude to vlajková loď pro Japonsko
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (87.27%) 11 hlas/ů