Mají se zavedené automobilky začít bát? MG4 Electric slibuje moderní techniku a mimořádně zajímavou cenovku

  • MG4 Electric bude dalším modelem britsko-čínské značky MG, který zamíří na evropský trh 

  • Aktuálně automobilka zveřejnila další sadu fotografií a oznámila, že první zájemci si už mohou vůz rezervovat 

  • MG4 Electric je hatchback postavený na elektrické platformě MSP. Dojezd je 450 km

  • Na Evropský trh vstoupí tato novinka během podzimu, v Británii se ale už prodává a ceny jsou velmi zajímavé 

Značka MG zatím na českém trhu prodává plug-in hybridní crossover EHS a malé SUV ZS vybavené spalovacím motorem. Brzy ale přidá do nabídky další modely, přičemž jedním z nich bude i kompaktní elektrický hatchback, který nese označení MG4 Electric. Všechny důležité informace byly zveřejněny už koncem června, aktuálně ale MG vypustilo do světa další fotografie a spolu s tím také informaci o tom, že si zájemci mohou vůz už rezervovat.

MG4 Electric je elektromobil postavený na platformě MSP. Jde o dnes už klasickou koncepci s akumulátory v podlaze mezi nápravami a elektromotorem umístěným u zadní nápravy. „Čtyřka“ je první model značky MG, který tuto techniku dostal. Proto o něm výrobce mluví jako o svém aktuálně nejmodernějším automobilu.

Lék na automobilovou drahotu: Značka MG přivezla do ČR dva slibné modely dostupné za hodně zajímavé ceny

Akumulátory budou dostupné ve dvou velikostech (51 a 64 kWh). Menší baterie je spojena s elektromotorem o výkonu 170 koní, ta větší spolupracuje s elektromotorem naladěným na 204 koní. V prvním případě bude dojezd 350 km, v tom druhém o sto kilometrů více. Chystaná novinka je dlouhá 4287 mm, široká 1836 mm a vysoká 1504 mm. Jde o automobil velikosti přibližně Volkswagenu Golf s karoserií hatchback.

MG ve své aktuální tiskové zprávě zdůrazňuje design. Efektní vzhled podtrhují světla denního svícení složená z 28 diod, koncová světla pak využívají dohromady dokonce 172 diod. Zadní část zaujme také výrazným rozděleným spoilerem. Zepředu MG4 trochu připomíná Cupru Born, která bude jedním z jeho přímých konkurentů. V interiéru máme očekávat kvalitní materiály, ale také nadprůměrný prostor.

Prodej nového MG4 Electric bude v Evropě zahájen na podzim. Na britském trhu se vůz začíná prodávat právě teď, přičemž verze s menší baterií stojí 25 995 liber. Za provedení s vyšším výkonem a větším akumulátorem zaplatí zájemci 28 495 liber. V přepočtu tedy vyjde tento elektromobil ve své lepší verzi zhruba na 830 tisíc korun. Pro srovnání, Volkswagen ID.3 startuje na britském trhu částkou 36 195 liber, na tom českém za něj zaplatíte minimálně 1,2 milionu korun.

Mají se zavedené automobilky začít bát? MG4 Electric slibuje moderní techniku a mimořádně zajímavou cenovku
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (96%) 5 hlas/ů

1 komentář

  1. Jo, ale ten dojezd je teoretický jen u nové baterie při optimální venkovní teplotě asi 18°C.
    Pokud mrzne, tak je dojezd u všech aut na beterky tak třetinový.
    A po pár letech se dojezd výrazně sníží. Jen si to užijte.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: