Lotus Elise Cup 260 je další z řady britských specialit. Vznikne pouze 30 exemplářů

  • Elise Cup 260 navazuje na Elise Cup 250 

  • Vůz dostal větší křídlo, širší pneumatiky a upravený podvozek 

  • Běžně příplatkové karbonové díly jsou zde standardem 

  • Dohromady vznikne pouze 30 exemplářů 

Představovat různé speciální edice automobilku Lotus rozhodně baví. Letos v červnu se poprvé ukázal model Lotus Elise Cup 250 coby verze, která má přenést do běžného provozu geny závodních aut. Lotus se ale s výsledkem nespokojil a Elise Cup 250 dále vyladil. Tak vzniklo ještě ostřejší provedení Cup 260.

Doporučujeme: Lotus Elise Cup 250: Nová verze britské motokáry je závodní speciál pro běžné silnice

Základní technika zůstala shodná. Pohon zajišťuje uprostřed umístěný kompresorem přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,8 litru. Jeho výkon ale oproti Cup 250 nepatrně vzrostl na 186 kW (253 k), vrchol točivého momentu dosahuje hodnoty 255 Nm. Pro sprint z nuly na 100 km/h vůz potřebuje 4,2 s (Cup 250 je o desetinku pomalejší), maximální rychlost činí 243 km/h.

Nové provedení Cup 260 se prezentuje jako historicky nejlehčí varianta modelu Elise. Možná si vzpomenete, že tento titul už mělo mít provedení Cup 250. Důvod je prostý. Zatímco u o pár měsíců starší varianty jste si museli za dodatečnou odlehčovací kúru, která suchou hmotnost dostala až k oněm rekordním 860 kilogramům, připlácet, novinka má vše zahrnuto ve standardní výbavě. Jako bonus přidá masivní karbonové křídlo vzadu. To generuje při maximální rychlosti přítlak 180 kg.

Doporučujeme: Tradiční britská značka Lotus míří do rukou Číňanů. Ti slibují velké investice

Další změny oproti Cup 250 pak najdeme na podvozku. Ten dostal o deset milimetrů širší pneumatiky, využívá jiné pružiny a hlavně nastavitelné tlumiče Nitron nabízející 24 možných nastavení pro stlačení a roztažení. Lepší jsou také brzdy. V konečném součtu je Elise Cup 260 na testovacím okruhu Hethel o 2,5 sekundy rychlejší než Cup 250, jestli vás to zajímá.

Pokud se vám nová britská motokára líbí, rozhodně byste neměli otálet. Lotus plánuje sérii čítající pouze 30 exemplářů.

Lotus Elise Cup 260 je další z řady britských specialit. Vznikne pouze 30 exemplářů
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: