Lexus UX je další novinka pro Ženevu. Odhaluje se na první upoutávce

  • Lexus UX je odvážně tvarovaný kompaktní crossover

  • Pravděpodobně nahradí hybridní hatchback CT200h

  • Pod kapotou bude vedle hybridu i konvenční motor

Na autosalonu v Ženevě uvidíme nové kompaktní SUV Lexus UX, které se představilo na autosalonu v Paříži ve formě předprodukčního konceptu. Automobilka o novém modelu zatím mnoho konkrétního neprozradila, ale patrně se toho od konceptu moc nezměnilo. O motorech Lexus také ještě nemluví, ale něco už mohou napovědět uniklé informace.

V USA si totiž Lexus na patentovém úřadě registroval označení UX 200, UX 250 a UX 250h, což by napovídalo složení motorové palety. Bez hybridu by to v případě Lexusu nešlo. Model UX by také mohl sloužit jako náhrada za hatchback CT 200h, který se příliš neprodával a lze ho označit za obchodní propadák.

Doporučujeme Test Lexus LC500 Sport+: Překvapení jak se patří

Konkurencí Lexusu UX budou SUV a crossovery zavedených premiových značek BMW, Audi a Mercedes-Benz. Právě k těmto modelům nyní přecházejí zakázníci tradičních kompaktních sedanů a hatchbacků.

Lexus dále láká do Ženevy na koncept LF-1 Limitless, sedmimístné SUV RX L a rovněž jedno překvapení k desetiletému výročí sportovních modelů s označením F. Uvidíme také limitovanou edici kupé Lexus RC F.

Lexus UX je další novinka pro Ženevu. Odhaluje se na první upoutávce
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: