Land Rover vyrobil více než 600 tisíc exemplářů modelu Evoque. Oslaví to nová edice

  • Výroba Range Roveru Evoque překročila 600 tisíc exemplářů 

  • Land Rover oslaví úspěch svého modelu speciální edicí 

  • Evoque vstoupil na trh v roce 2011, letošní březen pro něj znamenal nejúspěšnější měsíc v prodejní historii 

Range Rover Evoque se začal prodávat už v roce 2011. V podstatě se jedná o poměrně starý model, jenže to zákazníky vůbec nezajímá. Evoque je zkrátka obrovský prodejní úspěch, což dokumentuje také skutečnost, že produkce aktuálně překročila hranici 600 tisíc exemplářů. K oslavě této skutečnosti připravila automobilka speciální edici.

Doporučujeme: Test Range Rover Evoque Convertible — Kodiaq naopak

Evoque Landmark, jak se tato novinka jmenuje, nepřináší nic zásadního. Nejvýraznějším prvkem je modrá barva karoserie Moraine Blue. Pokud se vám ale nelíbí, sáhnout můžete ještě po bílé, nebo šedé. V každém případě dostanete šedou střechu a šedé detaily typu masky chladiče. Šedá jsou i devatenáctipalcová litá kola.

V podobném duchu se nese také interiér, kterému dominují kůží čalouněná sportovní sedadla a opět šedé detaily. Výbava samotná je samozřejmě bohatá. Tato edice disponuje kromě jiného třeba nejnovější verzí multimediálního systému InControl Touch Pro s možností dálkového přístupu k některým funkcím automobilu.

Doporučujeme: Test ojetiny — Land Rover Freelander II se terénu nebojí

Možná ještě zajímavější než samotná nová edice jsou další informace zveřejněné v aktuální tiskové zprávě. Tak například to, že jeden Evoque vznikne každých 170 sekund. Vůz se vyrábí v Halewoodu a 80 % produkce míří mimo Anglii. Kromě toho vyrábí Land Rover tento model také v Brazílii a v Číně.

Vůbec nejzajímavější je ale zmínka o prodejích. Přestože je Evoque na trhu už šestým rokem, poptávka stále roste. A tak se stalo, že za letošní březen bylo prodáno zhruba 18 tisíc exemplářů, což v překladu pro Evoque znamená prodejně nejúspěšnější měsíc v celé jeho šestileté historii.

Objednávky na Evoque Landmark začne Land Rover přijímat už zítra (10. května).

Land Rover vyrobil více než 600 tisíc exemplářů modelu Evoque. Oslaví to nová edice
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: