Land Rover plánuje malý Defender. S tříválcem a pohonem předních kol

Zdroj: Land Rover
  • Britská automobilka má zřejmě v plánu rozšířit svou modelovou nabídku o dostupnější vůz

  • Auto, kterému se zatím přezdívá „malý Defender“, by se mělo objevit už za dva roky

  • Bude mít ale jen pohon předních kol a pod kapotou tříválcový motor

Automobilka Jaguar Land Rover plánuje v následujících třech letech představit sedm nových modelů. Jedním z nich by měl být i menší sourozenec oblíbeného off-roadu/SUV Land Rover Defender. Spekuluje o tom britský magazín What Car?.

Podle něj chce automobilka využít popularity jména Defender a nalákat ke značce nové zákazníky. Menší model by totiž měl být podstatně levnější. Zatím se spekuluje o ceně okolo 25 tisíc liber za základní provedení, což je v přepočtu tři čtvrtě milionu korun. Standardní Defender přitom na českém trhu začíná na částce 1 345 399 korun.

Land Rover ukázal Defender do zásuvky. Na elektřinu ujede 43 kilometrů

Nižší cena ale bude vykoupená i slabšími schopnostmi v terénu. Možná se do něj ani s nejlevnější verzí vozu nepodíváte, protože se hovoří o variantě s pohonem pouze předních kol a benzinovým tříválcem o objemu 1,5 litru pod kapotou. Dále by ale měly být v nabídce i hybridní nebo plug-in hybridní motorizace a o 4×4 se samozřejmě v dražších provedeních také uvažuje.

Na nový levnější model si ale ještě budeme muset počkat. What Car? hovoří zhruba o roce 2022. Jedna z divočejších spekulací pak dokonce upozorňuje, že by Defender mohl být dokonce začátkem nové subznačky automobilky JLR. Uvidíme za dva roky.

Land Rover plánuje malý Defender. S tříválcem a pohonem předních kol
Ohodnoťte tento článek!
2 (40%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: