Lamborghini Sian vyjelo bez střechy. Vznikne 19 kusů, všechny jsou prodané

  • Nejvýkonnější supersport, který kdy opustil brány továrny ve Svaté Agátě, dostal otevřenou verzi

  • Lamborghini Sian Roadster vznikne v ještě omezenější sérii než jeho uzavřený sourozenec

  • Auto pohání hybridní soustava o výkonu 819 koní, stovku dá za 2,9 sekundy

Italský výrobce supersportů loni na podzim přivezl na autosalon do Frankfurtu zatím nejvýkonnější vůz, který kdy opustil jeho továrnu. Lamborghini Cian s hybridním motorem vznikne jen v omezené sérii 63 kusů a každý vyjde minimálně na 87,5 milionu korun. Teď se k němu přidává ještě vzácnější otevřená varianta Cian Roadster. Počet kusů? Pouhých 19!

Cenu Cianu Roadster automobilka ani nezveřejnila, ale to je jedno, protože všechny vozy z limitované produkce jsou už beznadějně vyprodané. Jejich majitelé si užijí řev dvanáctiválce kombinovaného s elektromotorem. Celý systém dává dohromady výkon 602 kW, tedy 785 koní v 8500 otáčkách za minutu.

Testovací řidič Lamborghini jezdil v provozu až 290 km/h. Jeho šéf popsal, jak ujížděl policii

Akcelerace z nuly na 100 km/h zabere jen 2,9 sekundy a maximální rychlost by měla být 350 km/h. Auto za to vděčí i hybridnímu systému. Elektromotor totiž až do rychlosti 130 km/h podporuje akceleraci svou silou, pak se odpojí. Cian Roadster je tak podle výrobce o 10 procent rychlejší než by bylo jen se spalovací jednotkou.

Záď je pojatá extravagantně
Sedadla by se hodila do sci-fi filmu

Vůz se na fotografiích představuje v nápadné modré barvě Blu Uranus kombinované s bíločerným provedením interiéru. Extravagantní design otevřeného supersportu by ale na sebe strhával pozornost v jakémkoliv barevném provedení. Podle zdrojů blízkých automobilce jde o předzvěst nástupce hlavního dvanáctiválcového modelu, tedy Aventadoru. Pokud je to pravda, budou v budoucnu vozy s býkem ve znaku vypadat ještě agresivněji než kdy dřív.

Lamborghini Sian vyjelo bez střechy. Vznikne 19 kusů, všechny jsou prodané
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: