Lamborghini jako plug-in hybrid? Ano, ale jen pod kapotou SUV Urus

  • SUV Lamborghini Urus se představí v roce 2017

  • Pod kapotou se objeví i plug-in hybridní systém

  • Urus má být na špičce své třídy v oblasti dynamiky a ovladatelnosti

Přípravy prvního moderního SUV automobilky Lamborghini nejsou žádným velkým tajemstvím. Italská značka na něm pracuje už několik let. Ví se, že Lamborghini Urus využije platformu Audi Q7 a Bentley Bentayga. Představí se v průběhu příštího roku a prodávat by se mělo začít už v roce 2018. A bude to první a zároveň jediný model značky s hybridním pohonem.

Lamborghini Urus (3)
SUV Lamborghini Urus se představí už příští rok. Prodávat se bude od roku 2018 a dostane i plug-in hybridní pohon
Lamborghini Urus (2)
Urus využije platformu Audi Q7 a Bentley Bentayga. Z trojice SUV bude nejlehčí a nejdynamičtější. S motorem V12 nepočítejte

Zatímco běžná verze bude poháněna přeplňovaným osmiválcem 4,0 l z Audi RS6, počítá se i s plug-in hybridem. V takovém modelu totiž trh akceptuje složitý a těžký plug-in hybridní systém mnohem lépe než v ultimativním supersportu, ve kterém je důležitá nízká hmotnost. A jistá „politická nekorektnost“ pohonného ústrojí má u supersportu důležitou přidanou hodnotou.

Doporučujeme: Audi Q7 3.0 TDI vs. Mercedes-Benz GLS 350d — Duel mastodontů

Plug-in hybridní Lamborghini Urus potvrdil šéf technického vývoje Lamborghini Maurizio Reggiani. Britskému Autocaru také řekl, že to bez přeplňování nepůjde. SUV podle něj potřebují velký točivý moment v nízkých otáčkách a odlišnou charakteristiku pohonného ústrojí. Urus se bude od Aventadoru nebo Huracánu úplně lišit.

I přes očekávaný odklon od tradičního pojetí vozů Lamborghini se vývoj SUV Urus soustředí na to, aby model vynikal ve své kategorii po stránce dynamiky a jízdních vlastností. I hmotnost je důležitým kritériem, Lamborghini nechce udělat jen třítunový klon Bentaygy. Lamborghini Urus bude mít mnohem blíže k luxusním kupé než třeba BMW X6 M.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: