Lada Vesta SW a Vesta SW Cross dorazila na evropský trh. Je dražší než Dacia Logan MCV

  • Lada oznámila zahájení prodeje modelů Vesta SW a Vesta SW Cross na evropském trhu 

  • V České republice se ale tento vůz neprodává

  • Zájemci si mohou ruskou novinku koupit na Slovensku nebo v Německu 

Automobilka Lada oznámila zahájení prodeje modelů Vesta SW a Vesta SW Cross na evropském trhu. Případní čeští zájemci mají i tak smůlu, protože přímo na českém trhu se tyto novinky oficiálně neprodávají, pokud ale přesto máte zájem, stačí vyrazit třeba na sousední Slovensko.

Jestli si myslíte, že jako první se dočkaly trhy od Slovenska dále na východ, pak se pletete. Úplně první evropská auta zamířila do Německa, Rakouska a do Maďarska. Nedlouho poté pak Lada dodala první kusy také na zmíněné Slovensko, do Srbska a do Bulharska. Zákazníci si mohou vybírat mezi pětistupňovou manuální převodovkou a pětistupňovým automatem. Motor je k dispozici pouze jeden, a sice zážehová atmosférická šestnáctistovka naladěná na 78 kW (106 k).

Doporučujeme: Už i sedan Lada Vesta chce být crossoverem. Přivítejte nové provedení Cross

Pokud jde o cenu, na Slovensku stojí Vesta SW 14 000 eur, tedy v přepočtu zhruba 360 tisíc korun. Za tyto peníze ovšem dostanete vrcholnou výbavu Luxe zahrnující kromě jiného litá kola, asistent rozjezdu do kopce, tempomat, automatickou klimatizaci, vyhřívaná sedadla nebo dokonce parkovací kameru. Stylová Vesta SW Cross je dostupná i v nižší výbavě Ice za 13 000 eur. SW Cross Luxe vyjde na 14 500 eur. Kombi s automatem na Slovensku v prodeji aktuálně není.

Lada Vesta SW je tak dražší než Dacia Logan MCV. Vrcholné oplastované provedení Stepway stojí na českém trhu 286 400 Kč, respektive 329 900 Kč, pokud sáhnete po dieselu 1.5 dCi. Na druhou stranu vám tento model nabídne maximálně výkon 66 kW (90 k) a třeba automatickou klimatizaci vůbec mít nemůže.

Lada Vesta SW_1 Lada Vesta SW_2

Lada Vesta SW a Vesta SW Cross dorazila na evropský trh. Je dražší než Dacia Logan MCV
Ohodnoťte tento článek!
3.9 (77.65%) 34 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: